Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Пургіна викрали спецслужби РФ – The Times

П'ятниця, 11 вересня 2015, 12:26

У викраденні колишнього спікера парламенту ДНР" Андрія Пургіна 5 вересня брали участь російські спецслужби.

Про це пише російський РБК з посиланням на британський The Times.

За інформацією британського видання, яке посилається на дані української розвідки, спецслужби РФ утримували Пургіна з дружиною п'ять днів після викрадення.

Відзначається, що зміщення Пургіна і заміна його представником "ДНР" на переговорах контактної групи Денисом Пушиліним свідчить про те, що Кремль хоче рухатися до реалізації мінських угод від лютого 2015 року. Про це може свідчити також те, що інтенсивність боїв на Донбасі протягом останнього місяця різко знизилася.

Газета наводить зміст одного з документів СБУ, в якому говориться, що "головним пріоритетом для Кремля зараз є здача "ДНР" і "ЛНР" Україні на російських умовах".

Росія, як йдеться в документі, не буде порушувати територіальну цілісність України і перекладе фінансові витрати на відбудову Донбасу на Київ.

Як зазначає видання, Пургін раніше користувався підтримкою російської влади, проте почав заважати, коли Кремль вирішив зробити своїм пріоритетом Сирію, а не Україну.

За словами колишнього лідера "ДНР" Олександра Бородая, які наводить видання, "Пургін був виключно незалежною фігурою і проводив свою політичну лінію".

За словами опитаних The Times західних дипломатів, політика Росії в Сирії може бути використана як козир для отримання поступок в переговорах щодо Україні. Дипломати вважають, що мова Володимира Путіна в Генасамблеї ООН 27 вересня буде мати ключове значення.

Як відомо, Пургін був зміщений в ніч з п'ятниці на суботу, 5 вересня. У суботу він був затриманий у Донецьку. З цього часу до 8 вересня, як розповів сам Пургін, він знаходився під арештом в приміщенні "міністерства держбезпеки ДНР".

Після звільнення з-під арешту Пургін заявив, що не буде боротися за місце спікера і, швидше за все, покине "народну раду".

У свою чергу Пушилін 7 вересня назвав брехнею і "вкиданням української сторони" інформацію про арешт Пургіна. За його словами, Пургін потрапив під вплив глави апарату "народної ради" Олексія Александрова і проводив неправильну політику по відношенню до депутатів. Александров зараз перебуває в розшуку.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: