Лаврова не влаштовують конституційні зміни в Україні - Клімкін

6 переглядів
Неділя, 13 вересня 2015, 04:02

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтвердив наявність надзвичайних розбіжностей з основоположних питань політичного блоку мінських домовленостей.

Про це він сказав після завершення берлінської зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", передає Укрінформ.

"При обговоренні питань політичного блоку ми, як і раніше, маємо надзвичайні розбіжності в наших поглядах", - констатував дипломат.

"Ми констатували надзвичайні розбіжності щодо конституційних змін: російська сторона продовжує наполягати на тому, що вони не є відображенням того, яким чином має здійснюватися процес деескалації та стабілізації", - сказав Клімкін.

За його словами, він дуже детально пояснив і політичну, і юридичну логіку і конституційних змін, і закону про особливості місцевого самоврядування.

"Тільки створення легітимних органів влади після виборів є ключем до стабілізації, це був основний момент в політичних дискусіях", - підкреслив український міністр.

Він нагадав, що вибори повинні бути вільними і чесними, під контролем міжнародного співтовариства і ОБСЄ на основі 9 критеріїв, відомих вже більше 20 років (починаючи з копенгагенського саміту) і під якими всі підписалися, в тому числі і Росія.

"Або ми імплементуємо ці критерії і називаємо вибори вільними і чесними, або ми розписуємося в тому, що російська сторона не готова забезпечити проведення вільних і чесних виборів".

Клімкін повідомив, що сторони працюватимуть на основі тих ідей, які презентують, зокрема і представники Бюро з демократії та прав людини ОБСЄ, які врешті-решт після тримісячних дискусій будуть допущені до роботи робочої групи з політичних питань.

"І це вже, хоча і надзвичайно маленький, але все ж прогрес, поки що з погляду дискусії, але не результату", - зазначив глава МЗС. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua