Російська сторона відмовилася віддати заручників і контроль над кордоном

14 переглядів
Неділя, 13 вересня 2015, 04:49

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтвердив, що на переговорах у Берліні не вдалося досягти прогресу щодо обміну заручниками та повернення Україні контролю за її ділянкою російсько-українського кордону на Донбасі.

Про це він сказав після завершення берлінської зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", передає Укрінформ.

"Нам треба дати реальний політичний імпульс цьому процесові", - наголосив він. Не можна говорити про якусь взаємодію в плані виборчих комісій і в цілому організації вільних і чесних виборів, коли у нас є заручники на Донбасі.

Не можна взагалі говорити про безпеку, коли у нас немає реального виведення озброєнь, найманців і врешті-решт регулярних російських військ, - підкреслив міністр. Він переконаний, що "всі ці питання повинні вирішуватися як єдиний комплекс".

Не знайшла відгуку у російської сторони і ініціатива щодо створення робочої групи з питання кордону. "Російська сторона і підтримувані нею Донецьк і Луганськ цю ідею відкидають", - констатував глава МЗС України.

Тим часом, це одне з ключових питань для ефективного проведення вільних і чесних виборів, "оскільки поки немає впевненості, що ситуація з безпекою змінюється на краще в плані виведення всього того, що було вкинуто на Донбас, ми не можемо говорити про вільні та чесні вибори", - резюмував Клімкін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua