Добкін живе в будинку, оформленому на матір за сумнівною схемою

Четвер, 24 вересня 2015, 12:22

Харківський будинок, у якому живе народний депутат Михайло Добкін, та який пікетували активісти, належить кооперативу його матері. Та свого часу отримала землю безкоштовно від міськради.

Про це свідчить реєстр речових прав на нерухоме майно, витяг з якого є у розпорядженні "Наших грошей".

У самого нардепа за даними декларації є тільки квартира площею 44 кв. м.

24 грудня 2008 року депутати Харківської міськради прийняли передали безкоштовно у власність ОК "ЖБК "Триумф" земельну ділянку площею 1,68 га по пров. Тульському. Це ділянка в харківському лісопарку. Загалом на території лісопарку кілька десятків маєтків, спортивні та рекреаційні споруди, резиденція Михайла Добкіна, частина приватних земельних ділянок ще незабудована.

Тоді засновниками кооперативу були Солоп О.В., Давидова Г.І., Давидова Г.П.

Ольга Солоп є бізнес-партнером сина мера Харкова Генадія Кернеса Даніїла Прівалова. Їхня спільна фірма ТОВ "Фірма "Діана" володіє ринком "Сумський" у центрі Харкова.

ОК "ЖБК "Триумф" – не єдиний кооператив, який був оформлений на Солоп та її друзів і отримав безкоштовно цінні землі у Харкові за часів панування у місті Михайла Добкіна та Генадія Кернеса.

Галина Давидова є засновником ТОВ "Паркінг +", яка щороку отримує підрядів від міськради на ремонт доріг на десятки мільйонів гривень. Також на Давидову було оформлено декілька кооперативів.

Добкін у декларації показав лише маленьку квартиру, а сам живе у  маєтку. Фото Наших грошей 

В 2011 році кооператив було переоформлено на теперішніх власників – Аллу Добкіну (матір Михайла Добкіна) та на Миколу і Анастасію Боженко. Дівоче прізвище дружини Добкіна Аліни саме Боженко.

Житловий кодекс УРСР, який до цього часу діє в Україні, дозволяє житлово-будівельним кооперативам отримувати безкоштовно землю для побудови багатоквартирного житла. Але Кодекс висуває декілька вимог до учасників ЖБК: його члени повинні постійно проживати у місті, де буде будуватися житло, потребувати поліпшення житлових умов і стояти у квартирній черзі. А ще стояти на обліку бажаючих вступити до кооперативу при підприємстві, установі, організації або виконкомі ради. Членів кооперативу має бути щонайменше п’ятеро, але загалом стільки ж, скільки і квартир у запланованому будинку. Вік членів кооперативу – до 30 років.

Ні Давидова, ні Солоп не підпадають під ці вимоги.

 Донька Добкіна та його матір. Фото НГ

В 2015 році прокуратура Харківської області подала позов, в якому вимагала визнати недійсним рішення міськради Харкова про виділення землі ОК "ЖБК "Триумф". Минулого місяця Господарський суд Харківської області відхилив цей позов. На думку суду, у ході створення кооперативу можна керуватися не нормами Житлового Кодексу, який діє в Україні з часів Радянського союзу, а законом "Про кооперацію", а також прийнятим статутом кооперативу. А в цьому випадку засновники кооперативу не повинні були відповідати всім нормам, які до них висуває кодекс. Прокуратура подала апеляцію на це рішення, розгляд якої триває.

Тож на даний час ділянкою та будинком володіє кооператив матері Добкіна. 

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування