Норвегія занепокоєна військовою активністю РФ на Крайній півночі

8 переглядів
П'ятниця, 25 вересня 2015, 00:47

Зусилля Росії, спрямовані на підвищення ефективності військ і флоту, а також посилення захисту ядерних об'єктів на Кольському півострові вимагають від Норвегії і НАТО в цілому переглянути концепцію раннього попередження про напад.

Про це наголосила, виступаючи у вівторок в Вашингтоні, міністр оборони Норвегії Іне Еріксен Сорейде, передає Укрінформ.

"На Крайні півночі ми поки що не спостерігали суттєвого збільшення активності російської військової авіації, але ми побачили якісні зміни у їхній діяльності", - підкреслила глава оборонного відомства Норвегії.

Вона зауважила, що це стало результатом військових реформ у Росії, які розпочалися в 2008 році й були спрямовані на підвищення мобільності військ і швидкості реагування з боку Росії.

"Реформи збільшили ефективність командних систем, і це означає, що наша концепція попередження про напад тепер суттєво змінилася. Ми вже не маємо того часу на реагування, який у нас був раніше", - зауважила Сорейде.

Як зазначила представник Норвегії, зараз у Росії спостерігається "введення нових можливостей бойових кораблів та підводних човнів, які мають високоточну зброю далекого радіусу дії".

Крім того, за її словами, "російська оборонна концепція серйозно зосереджена на забезпеченні контролю на морі з метою захисту ядерної зброї, що базується на Кольському півострові".

Вона зауважила, що в Норвегії твердо вірять, що мають спільний інтерес з Росією щодо передбачуваності та стабільності на півночі, "але стратегічні зміни змушують нас зараз думати по-іншому".

За словами Сорейде, "враховуючи стратегічну важливість можливостей РФ на крайній півночі, цей регіон матиме високу актуальність в плані будь-якої кризи або конфлікту за участі Росії".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua