Угорщина розпочала спорудження паркану на кордоні зі Словенією

52 перегляди
П'ятниця, 25 вересня 2015, 04:25

На тлі міграційної кризи Угорщина розпочинає споруджувати паркан на кордоні зі Словенією. Уперше загорожа з колючого дроту розділить країни Шенгенської зони.

Про це пише Deutsche Welle.

24 вересня, угорська влада без попередження розпочала спорудження паркану з колючого дроту на кордоні зі Словенією. Про початок робіт повідомили інформагенції dpa та AFP. Речник угорського уряду підтвердив тільки те, що Будапешт вдався до певних "заходів" через близькість Словенії до хорватського кордону.

Водночас голова канцелярії прем'єр-міністра Угорщини Янош Лазар зазначив, що спорудження прикордонного паркану зі Словенією "не уникнути".

Натомість в Любляні заявили, що їх не інформували про плани Будапешта спорудити паркан на спільному кордоні.

Як повідомлялося, Угорщина цілком відгородилася від Сербії, яка є кандидатом на вступ до ЄС. Крім того, ухвалено також рішення прискорити роботи зі спорудження паркану на угорсько-хорватському кордоні. Хорватія, як відомо - член ЄС. Натомість Словенія є не лише країною-членом ЄС, а й входить до Єврозони та Шенгенської зони. Будапешт виношує також плани зведення прикордонного паркану на угорсько-румунському кордоні.

Раніше парламент Угорщини схвалив закон, що дозволяє уряду використовувати армію для врегулювання кризи з мігрантами.

Міністри внутрішніх справ ЄС прийняли рішення щодо перерозподілу 120 тисяч біженців між країнами-членами переважною більшістю.

При цьому Чехія, Словаччина, Угорщина та Румунія голосували проти.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua