Мінкульт попросив УПЦ МП забрати свої представництва з Донбасу

39 переглядів
П'ятниця, 25 вересня 2015, 09:15

Міністерство культури попросить УПЦ МП перенести центри 4 єпархій, які знаходяться на окупованих територіях Донбасу, на підконтрольні території Україні.

Про це на прес-конференції заявив директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури Андрій Юраш, повідомляють "Українські новини".

"Ми зверталися неформально, зараз готуємо реальні звернення до священноначалія Української православної церкви, щоб вона зробила один дуже вагомий жест, показавши, що вона розуміє суспільство, і що вона кров від крові цього суспільства, а не агент чиїхось впливів. Щоб 4 єпархіальні центри, які зараз знаходяться на територіях, окупованих на Донбасі, були перенесені на контрольовані країною території", – сказав він.

Директор департаменту зазначив, що хоч священики і повинні бути зі своєю паствою, але церква повинна демонструвати свої пріоритети.

За словами Юраша, незважаючи на те, що в керівництві УПЦ МП досить розсудливих людей, і в її лавах є патріоти, також є і священики, які стають на бік окупантів.

"Я думаю, суспільство тоді зніме ці всі зауваження, коли священноначаліє Української православної церкви покарає, зробить канонічні санкції щодо тих священнослужителів, які відверто діють на користь агресора. Настав час показати суспільству, з ким насправді Українська православна церква", – сказав він.

Згідно з картою єпархій УПЦ МП, розміщеною на її сайті, на окупованих територіях знаходяться Донецька, Луганська, Горлівська та Ровеньківська єпархії.

Як відомо, 12 серпня прикордонники затримали в Донецькій області священика УПЦ МП за підозрою у співпраці з донецькими бойовиками.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua