Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Корумповані чиновники ГПУ агресивно підривають реформи – посол США

П'ятниця, 25 вересня 2015, 19:51

Посол США в Україні Джеффрі Пайєт вважає, що корумповані чиновники Генеральної прокуратури України відкрито і агресивно підривають реформи.

Про це він заявив під час виступу на Фінансовому форумі в Одесі в четвер, текст якого оприлюднила прес-служба посольства США в Україні.

"(…) Є одна кричуща проблема, яка загрожує всій гарній роботі, що проводиться регіональними лідерами в Одесі, Харкові, Львові та в інших місцях для поліпшення бізнес-клімату та розбудови нової моделі влади, яка служить на благо людей", - заявив Пайєт.

"Ця проблема загрожує всьому, що робить Верховна Рада, Кабінет міністрів, Національний рада реформ та інші. Ця перешкода - це відмова Генпрокуратури успішно боротися з внутрішньою корупцією", - сказав він.

"Замість того, щоб підтримувати реформи в Україні та працювати на викорінення корупції, корумповані чиновники в ГПУ роблять гірше, відкрито і агресивно підриваючи реформи", - додав посол.

Він зазначив, що всупереч зусиллям лідерів України, ці чиновники Генпрокуратури регулярно "перешкоджають зусиллям щодо розслідування та кримінального переслідування корумпованих чиновників в офісі Генеральної прокуратури".

"Вони залякують і перешкоджають зусиллям тих, хто працює чесно на ініціативи з реформування в рамках цієї посади", - зазначив Пайєт.

Він також повідомив, що йому відомо про випадки, коли Генпрокуратура не лише не підтримувала розслідування корупції, а "скоріше підривала діяльність прокурорів, які працюють за корупційними справами".

Наприклад, у справі екс-міністра екології Миколи Злочевського влада Великобританії вилучили 23 мільйони доларів незаконних активів, що належать українському народу, і попросили чиновників ГПУ надіслати документи, що підтверджують підстави для арешту.

"Натомість ті направили листи адвокатів Злочевського, які свідчили, що справи проти нього немає. У результаті британський суд зняв арешт з активів, і незабаром гроші перевели на Кіпр", - розповів Пайєт.

За його словами неправомірні дії посадових осіб Генпрокуратури, які писали ці листи, мають бути розслідувані, а винних, щонайменше, потрібно негайно звільнити.

Інтерфакс-Україна

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: