Командувач військ США: Донбас - не єдине місце, де може вдарити Росія

12 переглядів
П'ятниця, 25 вересня 2015, 21:24

Донбас - це лише одне з місць в Європі, де Росія може завдати удару. Тому НАТО має нарощувати військові сили стримування.

Про це заявив командувач силами США у Європі генерал Бен Ходжес, повідомляє Breaking Defense.

"Україна є лише симптомом того, що відбувається. Росія вважає, що має право на сфери, де вони можуть диктувати країнам, що робити", - сказав Ходжес.

За його словами, для впливу в нових регіонах Росія будує бази в Арктиці, Білорусі, відправляє війська на Донбас і розмістила їх на території Придністров'я, Абхазії та Південної Осетії. Російські чиновники навіть погрожували ядерною зброєю Данії.

Він нагадав, що через дії Росії особливо стурбовані колишні території Російської імперії - Фінляндія, Польща, Прибалтика.

"Якщо твоя нація вже зникала з карти через дії Росії, я думаю, ти маєш право на певне занепокоєння, що це може статися знову", - зазначив він.

Генерал підкреслив, що країнам НАТО необхідно збільшувати стримуючі сили, проводити регулярні навчання на тлі збільшення росіянами військових сил.

"З метою недопущення ситуації, коли вони можуть вирішити заборонити доступ, розпочати навчання, і зелені чоловічки почнуть з'являтися в Латвії, наприклад, або вони почнуть перекривати розрив (польської та литовської території) між Калінінградською областю та Білоруссю, ми повинні бути вже там", - сказав Ходжес.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua