Тимошенко незаконно користується послугами лобістів США – депутат

Четвер, 1 жовтня 2015, 17:08

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко продовжує користуватися послугами американської лобістської компанії Wiley Rein LLP і оплачує їх з порушенням закону.

Про це в своєму блозі на "Українській правді" написав депутат від БПП Сергій Лещенко.

Лещенко проаналізував звіти цієї компанії перед Мін'юстом США, з яких випливало, що протягом цього року послуги в інтересах Тимошенко оплачує британська компанія Trident Foundation (раніше за них платив чоловік Тимошенко Олександр).

Загалом за перше півріччя 2015 року Trident Foundation заплатила за це 210 тисяч доларів, ще 5 тисяч додав чоловік лідера "Батьківщини".

Серед послуг, які отримала Тимошенко, була організація таємного візиту до США у червні цього року і зустрічі там з низкою американських сенаторів. Депутат зауважив, що спершу візит планувався на січень, але був скасований з невідомих причин, після чого лобісти у Держдепартаменті обговорювали "проблему візи Тимошенко".

Лещенко нагадав, що закони України забороняють фінансувати політичні партії з-за кордону, тоді як візит Тимошенко до Вашингтона було здійснено саме в якості лідера партії та фракції, а також для обговорення політичних питань.

При цьому компанія Trident Foundation зареєстрована у Лондоні. Її директором є колишній депутат від "Батьківщини Михайло Соколов.

"Фірма зареєстрована в Лондоні на Бейкер-стріт, 124, в офісі фірми Coddan CPM Ltd, а статутний капітал отримав пан Дмітрій Остапчук з фірми Coddan Subscribers Ltd", – додав Лещенко.

Крім того, Тимошенко з осені минулого року є депутатом, а отже на неї поширюється заборона приймати коштовні подарунки.

Загалом, за підрахунками Лещенка, починаючи з 2012 року, за лобізм інтересів Юлії Тимошенко на адресу компанії Wiley Rein LLP від різноманітних осіб та фірм, в тому числі офшорних, було переказано 1 мільйон 150 тисяч доларів.

"Жодної копійки цих коштів не було переказано з офіційного рахунку партії "Батьківщина", що означає наявність тіньових джерел у цієї політичної структури", – додав він.

Депутат повідомив, що звернувся до Генпрокуратури з проханням перевірити факти незаконного фінансування Тимошенко.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування