Україні залишилося закачати 1 млрд кубометрів газу, щоб "перезимувати"

77 переглядів
Субота, 10 жовтня 2015, 02:01

Україні залишилося закачати 1 млрд кубометрів газу щоб повністю закрити свої потреби - 17 млрд м3, на зиму.

Про це повідомив заступник міністра кабінету міністрів Віктор Гламаздін в ефірі програми "Шустер Live" у п'ятницю, передає "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується закачування газу в підземні сховища, то обсяги на сьогодні становлять близько 16 млрд газу. За розрахунками іноземних та українських експертів, залучених урядом до роботи, щоб пройти зиму нам на початок жовтня треба було накопичити 17 млрд кубометрів. Ми відстаємо на 1 млрд , але вже є домовленості про відновлення закачування газу і тому можу чітко сказати - газу на зиму нам вистачить", - заявив Гламаздін.

Відповідаючи на запитання ведучого, чому воюючи з Росією, Україна продовжує купувати у неї газ, Гламаздін повідомив, що газ, що купується йде на забезпечення транзиту.

"Чому ми домовляємося з Росією про газ? Тому що крім своїх потреб газу нам потрібно забезпечувати транзит російського газу в Європу. І це Європа просить нас купити газ у Росії - щоб ми могли забезпечити транзит газу в Європу. Тому що нам того, що ми вже накопичили, достатньо", - запевнив представник уряду.

Нагадаємо, російський "Газпром" почне постачання природного газу в Україну з 12 жовтня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua