Яценюк пов'язав позаблоковий статус України, анексію Криму і війну на Донбасі

Неділя, 11 жовтня 2015, 22:39

Запровадження позаблокового статусу України у 2010 році призвело до того, що РФ здійснила військову інтервенцію в Україну, анексувала Крим і відправила бойовиків на територію Донецької і Луганської областей.

Про це 11 жовтня у "10 хвилинах з прем'єр-міністром" заявив глава уряду Арсеній Яценюк. 

"Злочином було прийняття у 2010 році тодішнім парламентом рішення щодо запровадження так званого позаблокового статусу України. Це призвело до того, що Російська Федерація порушила всі міжнародні угоди і Статут ООН, здійснила військову інтервенцію в Україну, незаконно анексувала Крим і відправила своїх бандитів на територію Донецької і Луганської областей",  -  заявив глава уряду. 

Яценюк зазначив, що питання вступу в НАТО - на порядку денному українського суспільства, вступ до Альянсу підтримує переважна більшість громадян України.

"Український парламент вже скасував позаблоковий статус України. Питання членства України в НАТО також потребує узгодженого рішення країн-членів Альянсу", - додав він.

"Але ми можемо прискорити таке рішення. Ми повинні максимально посилити співпрацю з Альянсом і привести українські Збройні Сили у повну відповідність до його критеріїв і стандартів", - заявив прем'єр.powered by lun.ua