Влада Риги заборонила виставку про Майдан

Понеділок, 12 жовтня 2015, 17:57

Виконавчий директор Риги Юріс Радзевич розпорядився заморозити виданий раніше дозвіл на проведення у столиці виставки "Люди Майдану".

Причиною є те, що організатори виставки не дотримуються закону, передає Delfi.lv.

До того ж Муніципальна поліція вже завела на них адміністративну справу, відзначили в Ризькій думі.

"Під час публічних заходів самоврядування не зобов'язане забезпечувати охорону. Згідно із законом, це повинні робити організатори, гарантуючи таким чином громадський порядок та безпеку відвідувачів", - зазначив виконавчий директор Риги.

"Якби була хоч одна людина, яка виконує функції охоронця, вона могла би викликати поліцію. Сьогодні я поінформував про це представника організаторів Сергія Алексєєва, але той заявив, що вони і надалі не збираються забезпечити охорону виставки", - повідомив Радзевич.

Мер міста Ніл Ушаков заявив, що органи самоврядування не мають права заборонити проведення будь-якого публічного заходу.

Водночас винятком є випадки, коли Поліція безпеки вказує на загрозу порядку.

"На мій погляд, висловлювання організаторів виставки є саме тим випадком, щоб втрутилася Поліція безпеки", - зазначив Ушаков.

Як повідомлялося, минулого тижня в Ризі російськомовні вандали зруйнували частину виставки "Люди Майдану", розташовану поблизу будівлі уряду Латвії. Виставка тоді знаходилася на стадії монтажу, і зловмисники знищили одну з конструкцій, на якій розміщувалися фотографії, порвали самі роботи і червоно-чорний стяг УПА.

Двох вандалів затримали і порушили проти них справу за фактом хуліганства.

Після офіційного відкриття виставки на ній траплявся ряд інцидентів, зокрема було затримано проросійського активіста, який хотів пошкодити один з експонатів.

Зокрема в ніч на неділю виставку було повністю знищено.

На виставці "Люди Майдану" представлено більше ста фоторобіт.

Європейська правдаpowered by lun.ua