У Криму особи без російського паспорта потерпають від дискримінації

Вівторок, 13 жовтня 2015, 01:46

Громадяни України, які живуть у Криму і не мають російського громадянства, кожен день стикаються з дискримінацією.

Про це 12 жовтня на конференції "Київський діалог" повідомили правозахисники Ольга Скрипник і Сергій Заєць, повідомляє Крим.Реалії.

"Люди, які не мають російського паспорта, отриманого в Криму, у них обмежений доступ до медичних послуг, особливо якщо ми говоримо про безкоштовне медичне обслуговування. У нас є приклади, коли в заявах чітко сказано, що особи без російського громадянства не мають доступу до деяких послуг. Крім цього, є проблема з терапією для наркозалежних, оскільки в Росії немає такої терапії, яка була в Україні", - зазначає Ольга Скрипник.

Ще одна побутова проблема, з якою доводиться стикатися кримчанам, які не мають російського громадянства, - це працевлаштування, де українці також піддаються дискримінації, кажуть правозахисники.

"Є оголошення про працевлаштування, і люди, які не мають російських паспортів, а такі є, вони принципово не беруть їх, або люди, які написали так звану відмову від російського громадянства, вони також дискримінуються у працевлаштуванні", - зазначила Ольга Скрипник.

Крим і Севастополь анексовані Росією 20 лютого 2014. Верховна Рада України офіційно оголосила цю дату початком тимчасової окупації півострова.powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!