СБУ намагалася зняти з ефіру сюжет про авто своїх співробітників

Четвер, 15 жовтня 2015, 21:58

Служба безпеки України намагалася зашкодити виходу в ефір сюжету програми "Схеми", в якому йдеться про елітні автівки співробітників СБУ.

Про це у своєму блозі на "Українській правді" написав один з авторів програми Михайло Ткач.

"Сьогодні за декілька годин до виходу в ефір сюжету програми "Схеми", коли випуск повністю змонтовано і передано на Перший Суспільний без можливості вносити будь-які зміни в його зміст, ми отримали лист за підписом голови начальника управління столичного СБУ Глуговського із застереженням про порушення законодавства у разі виходу сюжету в ефір", - повідомив журналіст.

За його словами, саме підлеглі Глуговського напали на знімальну групу під час зйомок під будівлею СБУ. "Цей брутальний напад наразі розслідується Військовою прокуратурою київського гарнізону", - нагадав Ткач.

Він зазначив, що репортаж, над яким журналісти працювали декілька місяців поспіль, присвячений елітним автомобілям, на яких їздять співробітники СБУ.

"Під час зйомок авто біля головного управління СБУ в Києві та області, що на Аскольдовому провулку, на нашу знімальну групу силовики вчинили напад. У той же день голова служби Василь Грицак публічно пообіцяв свою допомогу в ідентифікації оперативних співробітників задля їхньої безпеки, проте – нічого не зробив", - написав Ткач.

"Ми надіслали офіційний запит до СБУ з проханням допомогти ідентифікувати героїв сюжету. Проте, відповідь від СБУ прийшла тоді, коли в сюжет технічно неможливо внести будь-які зміни", - додав він.

"Наша редакція вважає такі дії СБУ новою спробою тиску на журналістів, а посилання на потенційну приналежність зафіксованих людей до учасників АТО – зухвалою спробою прикрити небажання викривати корупціонерів у власних лавах", - зазначив Ткач.

Українська правдаpowered by lun.ua