Європа та Росія готують космічну місію на Місяць

П'ятниця, 16 жовтня 2015, 20:10

Європейське та російське космічні агентства готують спільну програму, щоб відправити космічний апарат до недосліджених областей на південний полюс Місяця.

Про це повідомляє ВВС.

Це буде одна із місій, які готуються для повернення людей на поверхню і можливого постійного поселення. Космічний апарат має оцінити, чи є там вода і сировина для виробництва палива і кисню.

Місія під назвою "Місяць-27", має бути запущена за п'ять років. Місія є однією із серії программ під керівництвом Роскосмоса, щоб повернутися на Місяць.

Початкові місії будуть роботизовані. "Місяць-27" приземлиться на край басейну Південного Полюсу-Ейткена. У Південній полярній області є райони, де завжди темно. Це одні з найхолодніших місць в Сонячній системі.

Але вони також є крижаною в'язницею для води та інших хімічних речовин, які були захищені від нагрівання сонцем.

Однією з основних цілей є дослідження потенційної можливості використання цієї води як ресурсу для майбутнього, і дізнатися, що він може розповісти  про витоки життя у внутрішній Сонячній системі.

Останній раз астронавти висаджувалися на Місяці у 1972 році в рамках американської програми "Аppollo".

ЄКА розробляє новий тип посадочної системи, здатної орієнтуватися на місцевості набагато точніше, ніж місії в 1960-х і 70-х років.

Так звана система "Пілот" використовує бортові камери для навігації і лазерну систему наведення, яка здатна оцінити місцевість при підльоті до поверхні, і зможе вирішити для себе, чи є посадочний майданчик безпечна чи ні.

Європі також розробляє дриль, який призначений для буріння на глибину до 2м і збиратиме крижані зразки.

ЄКА також надасть бортову лабораторію під назвою ProSPA. Вона буде схожий на ту, якою був обладнаний зонд Філи, який здійснив посадку на поверхню комети Герасименко-Чурюмова. Але ProSPA будете налаштована на пошук ключових інгредієнтів для води, кисню, палива та інших матеріалів, які можуть бути використані майбутніми космонавтами.

Прилад допоможе вченим виявити, скільки з цих критичних ресурсів є під поверхнею, і, найголовніше, чи можуть вони бути легко добуті.

Остаточне схвалення Європи на участь у місії має відбутися на засіданні Ради міністрів в кінці 2016 року. 

Європейська правдаpowered by lun.ua