"Діамантовому" прокурору оголосили нову підозру

Середа, 21 жовтня 2015, 10:44

Генеральна прокуратура висунула нові підозри щодо незаконного зберігання зброї та купівлі прослушки, а також вимагання майна екс-заступнику прокурора Київської області Олександру Корнійцю.

Про це в середу на брифінгу заявив заступник генпрокурора Віталій Касько.

"Зокрема виявлено автомат системи Калашникова без передбаченого законом дозволу", - зазначив він.

За словами Каська, за цим фактом Корнійцю загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

"Також висунута підозра за фактом незаконного придбання засобів негласного отримання інформації", - зауважив Касько.

Він повідомив, що за цим фактом Корнійцю загрожує до 4 років позбавлення волі.

"У ході розслідування нами було зібрано достатньо доказів щодо злочину - вимагання чужого майна з використанням службового становища, по суті - рекет з використанням службового становища. Ця підозра була оголошена Корнійцю", - також повідомив Касько.

"Йдеться про те, що Корнієць у 2009 році шляхом погроз приватній компанії з утилізації відходів вимагав від директора цієї компанії сплачувати певні суми грошей для кришування бізнесу, а в подальшому змусив безоплатно відступити 50% в бізнесі для його сестри", - додав він.

"Щомісячно потерпілий був змушений протягом 10 - 11 року платити по 30-50 тисяч грн на місяць, а з 2015 року підозрюваний вимагав платити до 80 тисяч грн. Врешті, потерпілому була поставлена вимога змінити директора підприємства і після відмови це зробити по суті рейдерським шляхом підприємство було захоплено", - пояснив Касько.

Заступник генпрокурора також повідомив, що підозрюваний мав у середу прийти на 9 ранку до слідчого прокурора, але він відмовився прийти.

"Він сказав, що його мамі погано. В разі неявки на 11 годину, слідчий матиме право ставити перед судом питання щодо зміни запобіжного заходу Корнійцю", - наголосив Касько.

Сам Корнієць був у залі на брифінгу разом з адвокатами, він заперечував журналістам усі висунуті йому звинувачення.

 Корнієць був у залі. Фото УП

Корнієць зазначив, що прийде до слідчого і назвав нові підозри помстою:

"Я вважаю це помстою за невизнання своєї вини, оскільки доказів щодо отримання мною хабара не існує. Є ще бажання зупинити мої висловлювання в соцмережах і в ЗМІ", - заявив Корнієць.

За словами заступника генпрокурора, у середу прокурор звернеться до Печерського районного суду щодо взяття пана Корнійця під варту.

Касько також зазначив, що кримінальні провадження проти прокурорів, які мали відношення до затримання Корнійця і Володимира Шапакіна продовжуються:

"Ці кримінальні провадження ведуться, після того, як зрозуміли, що будуть нові підозри пану Корнійцю і пану Шапакіну тиск посилився. Йдеться не лише про кримінальні провадження, а й про постійні службові розслідування чи перевірки як щодо заступників генпрокурора так і щодо підпорядкованих працівників".

Українська правдаpowered by lun.ua