Звільнені журналісти: На каналі Порошенка платять "сіру зарплату"

Середа, 21 жовтня 2015, 16:08

Кілька звільнених журналістів скаржаться, що на "5 каналі", який належить президенту Петру Порошенку, досі платять "сіру зарплату", але на каналі це спростовують.

Про це йдеться в статті DW.

Першим публічно про подвійну бухгалтерію заявив журналіст Роман Сухан, після того, як його звільнили з "5 каналу".

Журналіст каже, що його звільнили після скарги менеджменту каналу на перенапруження журналістів, "які працюють за трьох".

Сухан заявляє, що журналісти на каналі отримують дві зарплатні картки: одна для "білої" зарплати (1 тисяча гривень) через бухгалтерію, друга – для неофіційної частини зарплати, яка більша в кілька разів.

"У нас на каналі абсолютно сіра бухгалтерія, незахищені працівники, бо немає ні лікарняних, ні медичного страхування, жодних соціальних гарантій", - заявив Сухан.

Про такі ж проблеми на каналі розповідає журналістка Христина Бондаренко, яка звільнилась із "5 каналу" навесні цього року.

"Журналісти безправні, адже на каналі практикується система штрафів, які знімаються з "сірої" картки і ніхто не може нічого довести, бо вона неофіційна. Мене оштрафували на дві тисячі гривень незрозуміло за що і я не могла нічого довести", - заявила Бондаренко.

Водночас, усі звинувачення керівництво "5 каналу" спростовує, вказуючи, профспілка каналу не зверталася з жодними претензіями щодо зарплат.

"Журналісти захищені. Вони отримують хороші зарплати. Декларовані принципи щодо незалежності журналістів власником каналу виконуються ", - заявив шеф-редактор каналу Володимир Мжельський.

У той же час журналістські профспілки вказують, що сіра бухгалтерія, чорна зарплата і відсутність соціальних гарантій є проблемою більшості телеканалів в Україні.

"Медіавласник намагається мінімізувати витрати, але таким чином ставить журналістів у залежність", - розповів заступник Незалежної медіа-профспілки Олександр Тарасов.

Українська правдаpowered by lun.ua