Україна і Молдова побудують залізницю в обхід Придністров'я

Середа, 21 жовтня 2015, 22:03

Залізничники України та Молдови планують реалізувати проект будівництва залізничної ділянки Березине-Басарабяска та капітального ремонту колії ділянки Арциз-Березине.

Про це домовилися в ході переговорів 20 жовтня в Одесі голова Одеської облдержадміністрації Міхеіл Саакашвілі, в. о. голови "Укрзалізниці" Олександр Завгородній, а також начальники ДП "Залізниця Молдови" та Одеської залізниці, повідомляє пресс-служба "УЗ".

"Це прямий шлях з Молдови на одеські порти. Ділянка Березине-Басарабяска має важливе значення як можливість сполучення з Молдовою в об’їзд Придністров’я", - сказав Завгородній.

Він також заявив, що після відновлення ця залізнична колія створить додаткові зручності для ефективної логістики у сфері вантажоперевезень.

Як наголошується, проведення переговорів з питання будівництва залізничної ділянки Березине-Басарабяска та капітального ремонту колії ділянки Арциз-Березине ініціювала Одеська обласна державна адміністрація.

У ході переговорів домовлено про відновлення колії та капітальний ремонт інфраструктури цієї ділянки.

"Необхідними умовами реалізації проекту є організація руху не менш ніж 6 пар поїздів на добу згідно з чинним законодавством України та Молдови, а також внесення його до фінансового плану залізниць на 2016 рік", - йдеться у повідомленні.

"Учасники проекту також шукатимуть інвесторів. За попередніми розрахунками, роботи розпочнуться влітку 2016 року", - повідомляє прес-служба.

Крім того, учасники зустрічі домовилися ініціювати процедуру відкриття міжнародного залізничного суміщеного пункту пропуску "Березине". Для цього потрібно внести відповідні зміни до прикордонних угод залізничних адміністрацій обох країн.

Економічна правдаpowered by lun.ua