Депутатів присоромили, що переселенці не змогли проголосувати

Понеділок, 26 жовтня 2015, 02:31

Координатор виборчих і парламентських програм Громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська називає ганебним фактом неможливість переселенців проголосувати на місцевих виборах в Україні.

Про це вона сказала в коментарі "Радіо Свобода" .

"Це велика ганьба для українського політикуму і виборів – сховати голову в пісок – це тактика, яка призвела, що рішення не було прийнято ні за, ні проти. Тому що 7 жовтня, коли розглядався законопроект, що стосується переселенців, а їх – 3, один з них готували саме неурядові організації (під ними підписались депутати від різних фракцій). А просто депутати розбіглися, зник кворум і стало зрозуміло, що вже ніхто нічого не міг реалізувати на законодавчому рівні", – сказала Айвазовська.

За її словами, не забезпечивши можливості для голосування внутрішньо переміщених осіб, влада не дала їм можливості реінтегруватися в частині громади, мешканцями яких вони зараз фактично є.

"Ми пішли проти принципу вільних правил і прав наших громадян", – зазначила Айвазовська.

На думку координатора мережі "Опора" Україна рано чи пізно буде змушена вирішити питання про виборчі права громадян, які покинули місця своєї реєстрації.

"Біда в тому, що з точки зору стратегії – це дуже негативне рішення. Колись нас все одно за рахунок політичного, дипломатичного, міжнародного тиску змусять прийняти це рішення, як Грузію…З точки зору стратегії ми втратили обличчя, тому що це ознака – дискримінації, це бездіяльність в частині забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб", – сказала Айвазовська.

На місцевих виборах, що проходили 25 жовтня в Україні, не взяли участі переселенці з неконтрольованих Києвом – Криму та окремих районів Донбасу. За оцінкою експертів, кількість таких виборців становить близько 1,4 мільйона людей.powered by lun.ua