У Росії правозахисники вже не виключають затримання кухарів ресторанів української кухні

Четвер, 29 жовтня 2015, 13:55

У Раді з прав людини при президенті РФ після арешту директора Бібліотеки української літератури очікують арештів кухарів ресторанів української кухні.

Про це заявив голова президентської Ради з прав людини РФ Михайло Федотов, передає РБК.

"РПЛ стежить за справою директора бібліотеки української літератури. Ми очікуємо найближчим часом також арештів кухарів в ресторанах з українською кухнею ", - заявив Федотов.

Напередодні про обшуки в Бібліотеці української літератури в Москві з посиланням на джерело в правоохоронних органах повідомило Агентство міських новин "Москва".

За словами джерела агентства, оперативники вилучали з бібліотеки документи, електронні носії та літературу. Пізніше співрозмовник Інтерфаксу розповів про затримання директора бібліотеки Наталії Шаріної.

29 жовтня в СКР підтвердили затримання Наталії Шаріної в рамках кримінальної справи про порушення національної ненависті і ворожнечі (п. "Б" ч.2 ст.282 КК РФ) і заявили, що будуть клопотати про її арешт.

За версією слідства, в 2011-2015 роках Шаріна, що є посадовою особою, в порушення закону "Про протидію екстремістської діяльності" поширювала серед відвідувачів книги українського громадського діяча Дмитра Корчинського, визнані судом екстремістськими матеріалами і забороненими до використання.

У той же час 29 жовтня агенція міських новин "Москва" повідомила, що столична влада змінила відомче підпорядкування "Бібліотеки української літератури", перевівши її до департаменту національної політики, міжрегіональних зв'язків і туризму міста.powered by lun.ua