Луценко: вибори на Донбасі можуть відбутися у квітні

Середа, 7 жовтня 2015, 13:31

Лідер фракції БПП Юрій Луценко вважає, що вибори на Донбасі після виведення звідти окупаційних російських військ можуть відбутися у квітні 2016 року.

Про це він заявив журналістам у середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Вибори теоретично можуть відбутися в разі виведення окупаційних військ і здачі зброї сепаратистами, а також прийняття Верховною Радою Конституції (змін до Конституції в частині децентралізації – ред.) і закону (зміни до закону про вибори – ред.) приблизно в квітні місяці", – сказав він.

Він сказав, що до кінця цього року з Донбасу повинні бути виведені російські війська і це повинні підтвердити спостерігачі ОБСЄ.

"Тільки після цього можна голосувати за зміни до Конституції у другому читанні і тільки після цього можна приймати закон про вибори на неконтрольованій території", – додав він.

За його словами, не раніше, ніж за 90 днів після цього на Донбасі можуть пройти вибори.

Луценко також вважає реалістичним, що парламент до кінця року зможе прийняти закон про вибори на Донбасі.

Як відомо, у вівторок сепаратисти оголосили про скасування псевдовиборів, які вони хотіли проводити в контрольованих ними районах Донецької та Луганської областей 18 жовтня і 1 листопада. При цьому вони заявили, що хочуть призначити нові вибори на лютий наступного року.

Необхідність скасування цих виборів була підкреслена під час зустрічі нормандської четвірки в Парижі 2 жовтня.powered by lun.ua