Порошенко майже за безцінь орендував на 50 років частину берега річки

299 переглядів
6
Середа, 7 жовтня 2015, 22:14

Президент Петро Порошенко орендував на 50 років земельну ділянку 0,75 гектара на береговій лінії селища Козин Київської області для "обладнання і нагляду за береговими захисними спорудами".

Такі дані містяться у Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно під № 10982655, повідомляють "Українські новини".

Згідно з інформацією, ділянка розташована на тій самій вулиці Козина, де на ділянці розміром 3,3 гектара розташований будинок глави держави.

 

Угода про оренду ділянки водоохоронної зони укладена 31 серпня 2015 року.

Згідно з документом, Порошенко може розпоряджатися цією ділянкою до 2064 року з правом подальшої пролонгації, а також може передавати його в суборенду третім особам без зміни цільового призначення.

Оренду 0,7511 гектара землі надала Козинська сільрада Обухівського району Київської області.

При цьому сама ділянка оцінена Держземагентством у 479 тис. гривень, або в 6,4 тис. гривень за сотку землі.

У договорі визначено, що орендар буде платити за користування ділянкою орендну плату в розмірі 5% від її оціночної вартості, що становитиме близько 1 тисячі доларів на рік за нинішнім курсом.

Відповідно до норм Водного кодексу України, продаж, а також здійснення будівництва або зміна цільового призначення (обладнання берегових захисних споруд) водоохоронних зон заборонені.

Водоохоронна зона річки Козинка становить від 50 метрів від "верхньої" лінії берега. Але оренда таких земель дозволена законодавством зі збереженням цільового призначення.

В опублікованій президентом декларації про доходи за 2014 рік внесено земельну ділянку у 3,3 га, яка значиться в Державному реєстрі майнових прав на нерухоме майно.

Однак реєстр не містить даних про задекларований главою держави будинок, в якому він проживає.

Як відомо, 6 жовтня Міністерство юстиції відкрило онлайн-доступ для всіх громадян до державних реєстрів, у тому числі і до реєстру прав на нерухоме майно.

Водночас, в розміщеній системі розкриття інформації існують дані лише про одного з перших осіб держави.

На запити "Яценюк Арсеній Петрович" і "Гройсман Володимир Борисович" система видає повідомлення "За Вашим запитом нічого не знайдено".

Як повідомлялося, з 6 жовтня будь-який громадянин, зареєструвавшись і вказавши свої персональні дані, може зробити запит на отримання інформації з реєстру як щодо належності конкретного об'єкта нерухомості, так і щодо наявності нерухомості у власності певних фізичних або юридичних осіб.

Ціна отримання інформації за одним запитом - 17 гривень, відповідь надається відразу ж після відправлення запиту.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 195.42.127.---Павлик Отморозок09.10.2015 10:39
Poroh Petrenko:
Сказано красиво, с иронией, без мата и оскорблений.
Приятно читать...
IP: 93.73.123.---Poroh Petrenko09.10.2015 10:07
Когда читаеш коменты, разумееш - пишут в основном молодые люди. О пенсии не думающие,а лезущие в политику, А вот пан Президент думает о пенсии и(ой лишенько, не дай боже, як же ми без нього) может уже о конце политической деятельности... Тогда выйдет он на бережок, сядет на пенек или золотое крылечко(маленької такої хатинки, може навіть мазанки) и станет век доживать та наглядати за береговими захисними спорудами. Не всем же пчел разводить и в Ростове золотые батоны вспоминать. У каждого может быть свое хобби. Тем более,как я уже вякал, долго жить не запретиш (хотя история показывает что обычно по- настоящему великие мрут рано. Иже как Леннон (просьба, не путать с Лениным) или Высоцкий, Пушкин или Шевченко, Гонгадзе или… Список сей долог. Вкусы у всех разные). А для долгой жизни, что надо - хлеба кусочек, воды бы (желательно, не из крана водоканала) глоточек, мирного неба и ...успехов, не только геронтологии.но и всей системы здравоохранения( желательно родной,а не чужой)...
IP: 93.73.123.---Poroh Petrenko09.10.2015 09:18
Долго хотеть жить не запретиш. На Кавказе вона как долго живут.. Пусть не так много как библейские Мафусаил или Иаред (Аред),то хотя бы как .Авраам или Моисей. Тем более прогресс в геронтологии наблюдается... Многие лета, Вам пане президенте. Многие. Сто лет. да еще сто лет...
IP: 78.111.186.---Roman Melnyk08.10.2015 19:37
дуже цікаво, що це там за захисні спороди він собі уже придумав? народу боїться? знає що ми не станемо довго терпіти його домовленості з окупантами і уже не приховану узурпацію
IP: 85.238.111.---Fantasma08.10.2015 09:53
Журналісти, що ви так статті пишете? Так мають там люди доступ до берегової лінії чи ні?
Усі коментарі