Росії можуть заборонити брати участь в Олімпіаді, через допінги

Вівторок, 10 листопада 2015, 03:45

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) рекомендувало Міжнародному олімпійському комітету заборонити всім російським атлетам брати участь в літній Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро наступного року.

Про це пише Associated Press.

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) оприлюднило результати свого розслідування у Росії. В агентстві були вражені рівнем використання допінгу серед російських атлетів.

Комісія WADA рекомендувала Міжнародному олімпійському комітету заборонити всім російським атлетам брати участь у змаганнях Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, зокрема, і в літній Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро наступного року. П’ятьом російським атлетам рекомендовано заборонити у них участь назавжди", - йдеться у повідомленні.

Серед п’яти спортсменів, яких рекомендують відсторонити від легкої атлетики назавжди - золота медалістка 2012 року Марія Савінова-Фарносова.

 Голова незалежної комісії WADA Дік Паунд звинуватив у причетності до приховування випадків вживання допінгу Федеральну службу безпеки Росії та особисто міністра спорту РФ Віталія Мутка. У доповіді також сказано, що московська антидопінгова лабораторія знищила 1417 допінг-проб перед приїздом інспекції WADA.

"Агенти ФСБ були задіяні навіть в антидопінговій роботі під час олімпіади в Сочі. Один зі свідків повідомив, що деякі особи видавали себе за інженерів лабораторії, хоча насправді були з ФСБ", - сказано у звіті агенства.

 Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій (IAAF) вже відреагувала на це і повідомила, що буде вирішуватися питання про запровадження санкцій проти Росії.powered by lun.ua