ЄС: урядова редакція "безвізових законів", змінених у ВР, відповідала вимогам Європи

Вівторок, 10 листопада 2015, 14:42

Відразу після голосування парламентом пакету  антикорупційного законодавства, яке є вимогою Плану дій візової лібералізації, представництво Європейського союзу в Україні поширило заяву посла Яна Томбінського, в якій він підтримав урядову редакціюзаконопроектів.

Відповідна заява опублікована на офіційній сторінці представництва у Facebook, передає Європейська правда.

Томбінський наголосив, що найбільша увага ЄС в рамках ПДВЛ прикута до антикорупційного блоку законодавства, яке створює механізми конфіскації і повернення незаконно набутих активів.

"Повернення активів – це ключовий компонент у боротьбі проти корупції, фінансової та економічної злочинності, а також організованої злочинності", - йдеться у заяві посла.

Томбінський окремо наголосив, що запропонований урядом пакет законопроектів відповідав мінімальному рівню вимог ЄС щодо прав держави на арешт, конфіскації та повернення активів. Як повідомляла раніше "Європейська правда", парламент суттєвознизив цей рівень, особливо обмеживши повноваження щодо арешту активів.

"Пакет законодавства щодо повернення та конфіскації, запропонований урядом – а саме законопроекти № 2540а, 2541а, 3040 – можна вважали конструктивною законотворчою базою, яка забезпечую повну відповідність у до європейських стандартів...

Необхідно зазначити, що повсюди в Європі існують жорсткіші механізми, які надають (владі) потенційно більш ефективні інструменти. Воджночас, пропозиція українського уряду спрямована на те, щоби якнайшвидше забезпечити найбільш термінові потреби... системи правосуддя та правоохоронних органів", - йдеться в заяві Томбінського.

Як повідомляла "Європейська правда", Рада схвалила цей пакет законопроектів, суттєво змінивши урядові пропозиції щодо арешту, конфіскації та управляння активами.

Водночас, в представництві ЄС, Європейській правді пояснили, що наразі не готові коментувати ухвалену редакцію "безвізового пакету". "Ми, як це відбувається зазвичай, чекаємо на текст цих документів з усіма внесеними правками, щоби вивчити та проаналізувати їх на відповідність законодавству ЄС", - заявили в представництві.