У Харкові вигадали, як "перейменувати" райони не змінюючи назв

1661 перегляд
П'ятниця, 13 листопада 2015, 16:55

У Харкові перейменують п'ять районів міста, проте Дзержинський, Фрунзенський і Жовтневий райони назви не змінять.

Про це розповіли у прес-службі Харківської міськради, передає "Інтерфакс-Україна".

"Топонімічна комісія рекомендує перейменувати Ленінський район на Залізничний, Орджонікідзевський - на Індустріальний, а Дзержинський, Фрунзенський і Жовтневий назвати так само, змінивши їх присвяту", - розповіли в міськраді.

Так, Дзержинський район, названий на честь революціонера-більшовика, голови ВНК і ОДПУ Фелікса Дзержинського, хочуть переназвати на честь його брата лікаря-невролога, психіатра, полковника медичної служби Війська польського Владислава Дзержинського.

Владислав жив і працював у Харкові до революції, але Жовтневу революцію не сприйняв і переїхав до Польщі, де і був розстріляний фашистами у 1942 році.

Жовтневий район, названий на честь Жовтневої революції, пропонується "перейменувати" на честь Дня визволення України від фашистів - 28 жовтня 1944 р.

А Фрунзенський район, хочуть "переназвати" не на честь радянського революціонера Михайла Фрунзе, а на честь льотчика-винищувача із Харкова Тимура Фрунзе.

В той же час на думку топонімічної комісії, Комінтернівський район не підлягає перейменуванню, бо Комінтерн був "міжнародною організацією".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua