США надали Україні допомоги на $260 млн, планують ще на $300 – посол

П'ятниця, 13 листопада 2015, 17:04

США від початку Революції Гідності надали Україні допомогу на суму понад 260 млн доларів для сектору безпеки.

Про це в інтвер’ю газеті "День" сказав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Це включає навчання, яке я б сказав, є найбільш важливою допомогою, яку ми надали. Окрім того, ми надали Україні броньовані машини Humvees, контрартилерійські радари. А два контрбатарейні радари буде поставлено в Яворів вже цього тижня", - сказав він. Посол уточнив, що допомога буде надаватися і надалі.

Він нагадав, що минулого тижня помічник міністра оборони Слоткін зазначив, що поточний законопроект про бюджетні асигнування на оборону включає $300 млн додаткових ресурсів. "Але ми вже розпочали розмови з українськими партнерами про те, як, на їхню думку,  ці додаткові ресурси, що їх надає Конгрес, можуть бути найбільш ефективно використані, щоб підтримати спроможності українських військових захищати власну територію", - сказав Пайєтт.

Водночас він наголосив на необхідності проведення реформи.

Посол зазначив, що поки що США не будуть поставляти Україні летальне озброєння. "І це може змінитись у відповідь на розвиток ситуації на місці", - сказав він.

Про іноземців в уряді

Посол вважає, що саме іноземці в українському уряді є справжніми двигунами реформ в Україні.

"Грузинські реформатори, як ви їх назвали, такі, як губернатор Одеси Саакашвілі чи Ека Згуладзе у міністерстві внутрішніх справ, мають перевагу у тому, вони прийшли зовні й можуть бути каталізатором та трусонути систему", - сказав він. 

Українська правда