Наднизька явка виборців може змусити до зміни закону – голова ЦВК

42 перегляди
Неділя, 15 листопада 2015, 12:57

У другому турі місцевих виборів спостерігається низька явка виборців, якщо тенденція збережеться, то може виникнути необхідність у зміні виборчого законодавства.

Про це заявив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський на брифінгу в неділю в обід.

"В цілому ситуація абсолютно спокійна. Підстав для занепокоєння щодо окремих місць проведення голосування на цей момент у ЦВК немає. Єдине, що хвилює, звичайно, це наднизька явка виборців, яку ми маємо на цей час", - сказав він.

"Якщо тенденції збережуться, то цілком вірогідно, що явка буде становити десь близько 30%. Тоді, на мій погляд, виникне питання у наших законодавців щодо доцільності взагалі збереження мажоритарної системи абсолютної більшості, яка використовується для виборів мерів великих міст", - заявив Охендовський.

"Адже метою запровадження цієї системи було якраз досягти максимальної легітимізації обраних міських голів – з тим, щоб за обраного міського голову проголосувало більше 50% виборців. При наднизькій явці цілком можлива ситуація, коли 50% виборців та проголосують – але це буде десь 15-17% у відповідному місті", - наголосив він.

Отже, за словами голови ЦВК, "виходячи з підсумків цього повторного голосування, дуже хотілося б, щоб був зроблений відповідний аналіз і, можливо, законодавці повторно звернули увагу на питання доцільності збереження цієї виборчої системи, якщо на повторне голосування прийде дуже мало виборців".

Охендовський зазначив, що 15 листопада відбувається "666 виборчих процесів, в яких сьогодні відбувається повторне голосування", відкрилися усі 100% виборчих дільниць.

Всього нині буде обрано 527 депутатів сільських, селищних рад, і повинно бути обрано 49 сільських, селищних, міських голів – у тому числі, 29 міських голів великих міст, із кількістю виборців понад 90 тисяч, 19 сільських голів і 1 селищний голова.

"Голосування сьогодні відбувається на 5 556 виборчих дільницях. До уточнених списків включено 9 909 843 виборця, або 30,27% від усіх виборців України, які мають право голосу на місцевих виборах", - сказав Охендовський.

За процесом виборів спостерігають 83 громадських організації і рекордна кількість іноземних спостерігачів та організацій, яких усього зареєстровано у ЦВК 1 671, додав він.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua