Скандал зі штрихкодами у Чернігові – поліція не вбачає криміналу

Неділя, 15 листопада 2015, 18:29

У Чернігові на кількох дільницях виборці голосували з паспортами, до яких було приклеєно штрихкод, який, імовірно, можуть використати для перевірки факту голосування й оплати виборцю.

Зокрема, такі паспорти було помічено на дільницях №741029, 741036, 741101, пишуть очевидці у соцмережах та повідомляє видання "Події і коментарі" (ПіК).

Крім того, на дільниці №741038 зафіксували роздачу грошей, повідомила Зоря Фурунджиєва.

Скандал зі штрих-кодами у Чернігові. Скрін-шот зі спільноти Громштаб Чернігів

"Ці штрихкоди можуть бути використані, щоб перевірити, чи прийшов виборець проголосувати. Їх використання свідчить про спроби організації підкупу виборців", - зазначили у Комітеті виборців України.

За інформацією ПіК, після голосування кожен виборець має підійти до відповідної людини, яка за допомогою спеціально встановленої на телефон програми, зчитує номер штрихкоду та передає цю інформацію в штаб одного з кандидатів.

Раніше Станіслав Глущак повідомляв про схему підкупу виборців із використанням штрихкодів.

Друзья, вернемся к выборам.В Чернигове на данный момент задействована нанотехнология подкупа))Называть подкупом или ...

Posted by Stanislav Glushak on Saturday, November 14, 2015

Втім, начальник прес-служби управління МВС у Чернігівській області полковник міліції Сергій Бриль повідомив в ефірі телеканалу 112, що поліція не вбачає в їх використанні правопорушення.

"Там кримінального нічого нема. У нас є дві заяви по цьому факту – зверталися громадяни, виїжджали за цим фактом оперативні групи. Правопорушення в цьому не вбачається, тому що ці наклейки були не на самих паспортах, а збоку на обкладинках", - сказав він.

"Міліція зафіксувала ці випадки – і всі повідомлення, які надходили від громадян впродовж дня голосування – і продовжують оперативні групи виїжджати, – їх не багато, слава Богу. На даний момент у нас в цілому зафіксовано 14 повідомлень, із яких 5 – це фотографування виборчих бюлетенів і такого плану (порушення)", - сказав Бриль.

"Можна сказати, грубих порушень громадського порядку немає", - додав речник правоохоронного відомства.

Загалом близько 800 представників поліції Чернігівщини задіяно на охорону правопорядку в день виборів 15 листопада.

Колишній голова Комітету виборців України, народний депутат Олександр Черненко також сумнівається, що за допомогою штрихкоду на паспорті можна контролювати виборців.

На його думку, порушенням є підкуп виборців, порушення таємниці голосування, контроль і тиск на виборців - а приліплені на паспорт штрих-коди не є порушенням, вважає він