Через підрив електроопор можливе повне відключення Криму

210 переглядів
П'ятниця, 20 листопада 2015, 12:39

Дві лінії електропередач у Херсонській області отримали критичні пошкодження внаслідок обстрілу або застосування вибухових речовин, вони можуть повністю вийти з ладу, що призведе до повного відключення Криму від електроенергії.

Про це повідомляє Національної енергетичної компанії "Укренерго"

20 листопада о 4:28 до диспетчера "Укренерго" надійшов сигнал про відключення ПЛ-330 кВ Мелітополь – Джанкой, а о 4:29 – ПЛ-220 кВ Каховка – Титан. "Обидві повітряні лінії відключились внаслідок спрацювання системи релейного захисту, спроба повторного включення – неуспішна", - сказано в повідомленні.

До диспетчерської служби надійшла інформація про підрив опори лінії електропередач поблизу селища Атамань Геничеського району Херсонської області.

На місце події терміново виїхали спеціалісти Південної енергосистеми, а поліція розпочала розслідування.

Працівники "Укренерго" та органів внутрішніх справ виявили такі пошкодження:

- падіння опори ПЛ-330 кВ Мелітополь – Джанкой на відстані126 км від ПС Мелітополь;

- падіння опори ПЛ-220 кВ Каховка - Титан на відстані 45 км від ПС Каховка;

- пошкодження на ЛЕП, які знаходяться в одному коридорі з ПЛ-220 кВ Каховка – Титан на відстані 45 км від ПС Каховка, а саме: тріщина на стійці залізобетонної опори на ПЛ-330 кВ Каховська – Островська, та пошкодження металевої опори на ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой.

"Характер пошкоджень свідчить про те, що вони сталися внаслідок обстрілу або застосування вибухових речовин", - сказано в повідомленні.

Зараз енергозабезпечення АРК здійснюється по ПЛ 330 кВ Каховська – Островська та ПЛ-330 кВ Каховська – Джанкой в обсязі до 650 МВт потужності при потребі Криму 900-950 МВт.

"На обох лініях є критичні пошкодження, що можуть призвести до виходу їх із ладу (наприклад, внаслідок несприятливих погодних умов – сильних поривів вітру). Це призведе до повного відключення Криму та суттєвого зниження надійності енергопостачання Херсонської та Миколаївської областей, що живляться від ПС "Каховська", - заявляє державна компанія.

"При вимкненні всіх трьох ліній, що передають електроенергію з ПС Каховська до Криму, створюється ситуація, при якій схема підстанції стає вкрай ненадійною, коли вихід з ладу ще одного елемента ПС може призвести до її повного погашення, і, відповідно, знеструмлення до 40% споживачів Херсонської та Миколаївської області", - зазначає Укренерго.

Спеціалісти Південної та Дніпровської енергосистем визначають обсяги необхідних робіт для відновлення, почали доставку матеріалів та обладнання на пошкоджені об'єкти.

Це вже не перше умисне пошкодження ЛЕП, які забезпечують енергопостачання Криму. Востаннє опору ПЛ 330 кВ Мелітополь – Джанкой пошкодили 20 жовтня.

"Укренерго" наголошує, що від підстанції "Титан", що знаходиться на території анексованого Криму, здійснюється енергопостачання двох районів Херсонської області – Чаплинського та Каланчакського, в яких проживає 65 тисяч мешканців.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua