РБ ООН прийняв резолюцію про боротьбу з ІД в Іраку і Сирії

Субота, 21 листопада 2015, 01:35

Рада Безпеки ООН закликала 20 листопада країни вжити всіх необхідних заходів у відповідності з міжнародним правом для боротьби з "Ісламським державою" та іншими терористичними організаціями в Іраку і Сирії.

За відповідну резолюцію, запропоновану Францією, проголосували всі 15 країн-членів Радбезу, передає "ТАСС".

СБ ООН закликав держави "вжити всіх необхідних заходів у відповідності з міжнародним правом", в першу чергу, Статутом ООН, щоб "подвоїти і координувати свої зусилля для попередження і припинення терористичних актів", чинених ІД, "Джебхат ан-Нусрою" та іншими групами , пов'язаними з "Аль-Каїдою", а також "викорінити безпечний притулок, який вони створили на значній частині Іраку і Сирії".

У резолюції наголошується, що найближчим часом може бути затверджений додатковий список заборонених угруповань.

Члени СБ закликали держави-члени ООН "активізувати свої зусилля для припинення потоку іноземних терористів в Ірак і Сирію", а також присікати фінансування екстремістських угруповань, які одержують прибуток від продажу нафти і предметів старовини.

У резолюції, що отримала номер 2249, "беззастережно засуджуються" теракти в Анкарі, Бейруті, Парижі та знищення російського авіалайнера над Синайським півостровом, а також виражаються співчуття сім'ям сотень загиблих в результаті цих атак.

У преамбулі тексту підтверджується "повага суверенітету, територіальної цілісності, незалежності і єдності всіх держав у відповідності з цілями і принципами Статуту ООН", а також підкреслюється, що "тероризм у всіх його формах і проявах представляє одну з найсерйозніших загроз міжнародному миру і безпеці" .

У проекті резолюції висловлюється "рішучість боротися всіма засобами з цією безпрецедентною загрозою" і протидіяти потоку іноземних бойовиків до Іраку і Сирії.