Захарченко з РФ звинувачує Льовочкіна в розгоні Майдану

Понеділок, 23 листопада 2015, 15:48

Екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко звинувачує екс-главу адміністрації президента Сергія Льовочкіна в розгоні студентів на Майдані 30 листопада 2013 року.

Про це Захарченко, який ховається в Росії і є підозрюваним по ряду справ проти Майдану, в тому числі і про розгін студентів, заявив російському Держагентству РИА Новости.

"В ніч з 29 на 30 листопада, коли студенти почали розходитися, їх залишалося на Майдані близько 500 осіб, ця "третя сила" спровокувала кривавий конфлікт", - розповів він.

"Колишній керівник адміністрації президента Сергій Льовочкін організував установку на Майдані Незалежності новорічної ялинки ... І це за місяць до Нового року, коли ніякої необхідності в цьому не було", - заявив Захарченко.

За його словами, Льовочкін "через голову міської адміністрації Попова віддав розпорядження встановити ялинку".

"Попов звернувся до начальника міської міліції Валерію Коряку з проханням розігнати студентів, щоб звільнити місце для ялинки. Я заборонив Коряку робити це. Льовочкін телефонував мені, я відмовляв і йому", - розповів екс-міністр, який утік.

"І ось пізно вночі, коли я вперше за 10 днів поїхав додому відіспатися і привести себе в порядок, не погоджуючи зі мною своїх дій, начальник міського відділу внутрішніх справ Коряк під натиском з боку Попова і насамперед Льовочкіна зробив спробу силового розгону студентів", - поскаржився Захарченко.

При цьому він заявив, що "в основному там (на Майдані - УП) були вже не студенти, а радикали, націоналісти, які зїхалися в Київ для участі не в мирних демонстраціях, а в тому, чому їх навчили в таборах - у державному перевороті" .

"Коряк спробував їх розігнати, і тоді мирний мітинг перетворився на криваве побоїще. Продовженням його став табір на Майдані, де вже в основному знаходилися навчені радикали", - заявив Захарченко.

Як відомо, Генпрокуратура повідомила, що розгін активістів Євромайдану 30 листопада 2013 ініціював особисто екс-президент Віктор Янукович, організували його екс-глава МВС Віталій Захарченко та тодішній секретар РНБО Андрій Клюєв.

Під час розгону Майдану Льовочкін обіймав посаду голови адміністрації президента.

Андрій Клюєв в цей час очолював РНБО.

Після подій в ніч з 29 на 30 листопада 2013 Льовочкін подав у відставку з посади глави АП, яку Янукович не прийняв відразу.

У грудні 2014 року Янукович заявив, що підозрює Льовочкіна в організації розгону євромайдан в ніч на 30 листопада, той ці звинувачення відкидав.

17 січня 2014 Янукович таки звільнив Льовочкіна, і через декілька днів на його місце призначив Клюєва.