Суд відмовився визнавати Єрофеєва і Александрова полоненими

Вівторок, 24 листопада 2015, 05:44

Вищий адміністративний суд України відмовився розглядати позов адвокатів затриманих на Донбасі росіян Олександра Александрова і Євгенія Єрофеєва про визнання їх військовополоненими.

Про це повідомляє BBC.

"Позов повернений", - повідомила адвокат Єрофєєва Оксана Соколовська.

Суд і раніше повертав позов адвокатам - для доопрацювання, після чого захист вносив його повторно.

Захист просив суд визнати  Александрова і Єрофеєва військовополоненими на підставі того, що вони нібито проходили контрактну службу у лавах збройних формувань самопроголошеної "ЛНР".

"Відповідачем у цій позовній заяві є Україна в особі президента України Петра Порошенка. Крім того, третьою особою є Генпрокуратура, СБУ та товариство Червоного хреста України, який також визнає, що вони є військовополоненими, і до них повинні застосовуватися норми Женевської конвенції, а не кримінальне переслідування", - пояснювала Соколовська.

Визнання російських громадян військовополоненими допомогло б захисту організувати судовий процес відповідно до Женевської конвенції.

Александрова та Єрофеєва затримали 16 травня у Луганській області, у районі міста Щастя, під час бою, в якому загинув український військовослужбовець.

На допитах вони заявили, що служать у російській армії і виконували службове завдання на території України. Міністерство оборони Росії стверджувало, що обоє затриманих звільнилися з лав збройних сил ще у грудні минулого року.

При цьому на суді обидва росіянина назвали себе безробітними і заявили, що під час проведення допитів українські силовики чинили на них тиск і застосовували тортури.

powered by lun.ua