Українці обурені ситуацією довкола Меморіалу жертв Голодомору

Неділя, 29 листопада 2015, 13:44

Українці обурені посиленою охороною у суботу біля Меморіалу жертв Голодомору.

Зокрема Наталя  Дзюбенко-Мейс, вдова історика, дослідника Голодомору Джеймса Мейса, на своїй сторінці в Facebook повідомила, що її не пустили в музей Голодомору.

"Мене туди взагалі не запрошували і навіть у сам музей мене сьогодні не пропустила президентська охорона і дивні заклопотані людці із стосами списків, в яких моє ім’я навіть шукати відмовилися", - написала вона.

Своє обурення також висловив Ігор Пилипчук, якого не пустили до Меморіалу.

Він повідомив, що прийшов туди близько 14 години. Однак Меморіал виявився оточений метало детекторами. " Нікого з простих громадян, які прийшли з квітами, колосками та свічками й на 100 метрів не підпускають до місця спомину", - написав він.

За словами Пилипчука, охорона заявила людям, що усі, "хто не має запрошень або не входить до якихось списків зможуть потрапити до Меморіалу тільки після 17-ї год., коли завершаться заходи з участю "керівництва держави".

ПРО ТЕ, ЩО ТРАПИЛОСЬ 28.11.2015 У КИЄВІ БІЛЯ МЕМОРІАЛУ ПАМ"ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВО 14-й год. приїхав до Меморіалу запал...

Posted by Ігор Пилипчук on Saturday, November 28, 2015

Голова інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович також висловив своє обурення. " Але я не очікував, що мені доведеться відвойовувати звичайним людям право пройти до Меморіалу. Є місце і час, коли немає влади та всіх інших — коли є лиш українці, незалежно від їх статусу", - написав він у себе на Facebook.

Українська правда