Нардепи Тимошенко допомагають Януковичу і Ко зняти арешт із майна - активісти

Четвер, 5 листопада 2015, 10:55

Народні депутати 5 листопада можуть ухвалити законопроекти, які допоможуть Віктору Януковичу та його поплічникам законно вивести з-під арешту своє майно, арештоване в Україні.

Про це пише антикорупційний активіст Віталій Шабунін у своєму блозі на "Українській правді"

"Сьогодні нардепи голосуватимуть безвізовий пакет із трьох антикорупційних законів. Два законопроекти – про арешт і спецконфіскацію – профільний правоохоронний комітет не пережили і повернулися до сесійної зали не просто кастратами, а – повними дегенератами", - заявляє активіст.

У разі їх ухвалення, за словами Шабуніна, погіршаться і без того складні у застосуванні норми Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів.

"Нардепи переписали поняття арештованого майна та перелік підстав для арешту так, щоб арештувати та конфісковувати накрадене було взагалі неможливо", - пояснює активіст.

"Остаточної редакції законопроектів комітет Кожемякіна ще досі не надав ні членам комітету, ні уряду, і, можливо, навіть не планує надавати народним депутатам до голосування в пленарному засіданні", - зазначає він.

"Це називається – свідомий та добре продуманий зрив візової лібералізації фракцією Юлії Тимошенко", - наголошує Шабунін.

Автор більшості поправок, за його даними, – соратник Юлії Тимошенко Сергій Власенко. Зокрема, він пропонує арештовувати майно лише в тих випадках, коли скоєно тяжкий або особливо тяжкий корупційний злочин.

Не спотвореним комітет залишив лише законопроект N3040 – про те, як Україні покращити розшук злочинних активів та упорядкувати управління арештованим та конфіскованим майном, вказує активіст.

Активісти надіслали міністру юстицію заяву – і Павло Петренко підтримав її.

Петренко заявив, що у Верховній Раді пробують змінити суть двох важливих проектів законів, які має ухвалити парламент на виконання плану з безвізової лібералізації, настільки, що вони можуть стати на захист майна корупціонерів від арештів та конфіскації.

"Зокрема, це законопроекти, що вдосконалюють спеціальну конфіскацію (№2541а) та арешт майна (2540а), незаконно набутого корупціонерами та іншими злочинцями", - йдеться в заяві.

Норми, передбачені в даних проектах законів, розроблені на основі європейських стандартів, були нівельовані правками депутатів під час засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, наголошує міністр.

У результаті народним депутатам пропонуватимуть голосувати за проекти законів, які втратили первинну мету – гармонізувати українське законодавство з європейським, та полегшити повернення злочинних активів в Україну. Це поставить під удар візову лібералізацію між Україною та ЄС та заблокує можливість взагалі щось арештувати чи конфіскувати в цій державі", - заявляє Петренко.

Фахівці Мінюсту, МЗС та європейські експерти працювали над цими законопроектами – і до потрапляння в комітет вони повністю відповідали стандартам ЄС, але з комітету до сесійної зали вийшли "зовсім інші, спотворені та підмінені по суті проекти законів про арешт та спецконфіскацію, які не мають нічого спільного з вимогами ЄС і з нормами, проголосованими в першому читанні", - заявляє Петренко.