СБУ не виключає, що затримані диверсанти пов’язані зі спецслужбами РФ

Четвер, 10 грудня 2015, 12:44

Працівники Служби безпеки України в ході спецоперації у Києві затримали у четвер вранці ще одного підозрюваного у причетності до підготовки диверсій і терактів.

Про це повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук на брифінгу 9 грудня.

"Вночі проводилася операція, сьогодні зранку затримано ще одну особу", заявив він.

Раніше повідомлялося, що у ніч на 10 грудня у Києві та Харкові затримали 6 членів диверсійної групи. Один із диверсантів чинив спротив – і його "знешкодили". Троє з затриманих є громадянами Російської Федерації.

"Було знищено саме керівника диверсійної групи", - сказав Ткачук.

"У тому помешканні, де проводилися слідчі дії, виявлено 8 саморобних вибухових пристрої, які були начинені засобами ураження – важкими металевими елементами. Якби ці пристрої були застосовані десь у мирних містах, то навряд чи вдалося б уникнути жертв серед мирного населення", - заявив він.

"Ще у одній з квартир, де були затримання і потім проведено обшук, там були затримані саме громадяни Російської Федерації, там було виявлено ще 23 саморобних вибухових пристрої. Було виявлено гранатомет, було виявлено значну кількість гранат, автоматичної зброї, набоїв до неї", - сказав Ткачук.

Він також розповів про затримання, які відбулися у Харкові.

"Фігурант справи, член диверсійної групи, який був затриманий у Харкові, обґрунтовано підозрюється – у слідства є докази – до безпосереднього закладення вибухового пристрою 6 грудня біля приміщення Київського суду Харкова", - сказав Ткачук.

"Завдяки вчасним діям наших співробітників вдалося уникнути детонації цього вибухового пристрою", - уточнив він.

Ткачук розповів, що керівник цієї диверсійної групи, ліквідований у Києві, раніше неодноразово бував у Росії.

"При цьому він користувався трьома паспортами на різні прізвища, які ми знайшли під час обшуку його помешкання сьогодні вночі", - сказав Ткачук.

Він наголосив, що про затримання громадян Росії повідомлено консульству РФ, їм надано адвокатів. Тривають слідчі дії.

СБУ перевіряє декілька версій і не виключає, що затримані пов’язані зі спецслужбами Росії.

Відео СБУpowered by lun.ua