Джемілєв: Порошенко згоден з умовами постачання електрики в Крим

Неділя, 13 грудня 2015, 10:59

Президент Петро Порошенко погодився з умовами кримських татар для продовження контракту на постачання електроенергії до Криму.

Про це в інтерв'ю ZN.UA  повідомив лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв.

За його словами, пролонгація контракту можлива тільки при дотриманні ряду умов.

"По-перше, документ має підписуватися не між держпідприємствами Росії та України, а тим більше - не за участю особи, яка у нас перебуває у розшуку (глава націоналізованого" "Крименерго" Віктор Плакіда), а між відповідними міністерствами По-друге, у договорі Крим має називатися не "Кримським федеральним округом", а Автономною республікою Крим і в дужках - тимчасово окупованій РФ територією України", - зазначив Джемілєв.

"Тоді це буде відповідно до міжнародних актів, у  першу чергу -. Резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року Третя умова - звільнення політичних в'язнів, припинення переслідувань і розшук всіх зниклих, викрадених активістів, гарантії демократичних свобод", - додав він.

За словами Джемілєва, якщо ці умови будуть виконані, тоді договір можна підписувати, і Порошенко погодився з цими умовами.

Також він погодився з тим, що якщо вони не будуть виконані, поставка по одній з трьох ЛЕП буде припинена, додав Джемілєв. 

Як відомо, в ніч із 21 на 22 листопада в результаті підриву опор ліній електропередачі в Херсонській області Крим був відключений від ОЕС України, відтоді анексований півострів переживав жорсткий дефіцит електроенергії та віялові відключення світла.

Кримські татари наголошували, що Крим має власні потужності, але використовує їх здебільшого на військові та адміністративні об’єкти, а не для людей.

6 грудня активісти блокади анексованого Росією Криму дозволили почати експлуатацію відновленої лінії електропередачі 220 кВ "Каховська - Титан",powered by lun.ua