Уряд звинуватили в махінаціях з конкурсом у Нацагенції з перевірки декларацій

Понеділок, 14 грудня 2015, 13:25

Реанімаційний пакет реформ та антикорупційні організації звинуватили уряду у провалі запуску агентства і вимагають провести повторний конкурс на посади членів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це йдеться у заяві Реанімаційного пакету реформ.

За твердженням РПР, Конкурсна комісія, де більшість мали представники влади, протягнула на керівні посади близьких до Прем’єра чиновників, викинувши з конкурсу представників громадськості.

"Голосування, як мінімум, за двох з трьох членів НАЗК відбулося у нелегітимний і сумнівний спосіб,  - йдеться в заяві громадськості.

"Двоє представників від громадськості, які увійшли до фіналу, були "завалені" комісією без будь-яких на то об’єктивних пояснень. Серед них – співавтор закону про люстрацію та учасник АТО Федір Веніславський, а також адвокат Автомайдану, борець за очищення судової системи та член Ради громадського контролю Антикорупційного бюро, Роман Маселко", - стверджує експерт РПР Ярослав Юрчишин.

"На противагу цим двом кандидатам, представники влади протягнули до НАЗК непрямого підлеглого Арсенія Яценюка - заступника голови Нацдержслужби Олександра Скопича, та екс-викладачку прем’єра – Наталію Корчак", - додав Юрчишин.

Замість п’яти членів, з яких мав бути сформований керівний орган Агентства, комісія обрала трьох.

Це - унеможливлює обрання голови НАЗК та відкладає запуск роботи Агентства на невизначений термін - йдеться у заяві антикорупційників.

РПР наполягає, що НАЗК не може обрати керівництво, оскільки уряд призначив лише трьох членів агентства. Голову НАЗК мають обрати трьома голосами з-поміж п’яти членів.  При цьому в уряді заявили, що "заповнення трьох із п’яти вакантних посад є достатньою умовою для запуску агентства". 

"Орган було створено в такому "кастрованому" вигляді аби відзвітуватися перед ЄС, але не дати йому змогу запрацювати. Влада занадто боїться, щоб агентство запрацювало і громадськість отримала максимальний доступ до інформації з декларацій чиновників", - стверджуєголова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін.

Українська правдаpowered by lun.ua