У бомбі на борту A321 використовувався аналог пластита - ЗМІ

Вівторок, 15 грудня 2015, 07:48

Експерти ФСБ Росії встановили тип вибухівки, за допомогою якої був здійснений теракт на борту російського А321.

Про це повідомляє "Комерсант" з посиланням на джерела.

У середині листопада директор ФСБ Олександр Бортніков доповів президентові РФ Володимиру Путіну про те, що на особистих речах пасажирів, багажі та уламках літака, що зазнав аварії в Єгипті 31 жовтня, експерти виявили "сліди вибухової речовини іноземного виробництва".

За оцінкою фахівців ФСБ, на борту A321 спрацював саморобний вибуховий пристрій потужністю до 1 кг в тротиловому еквіваленті, що призвело до руйнування літака в повітрі.

За даними джерела, вивезти які-небудь деталі і фрагменти лайнера, що викликали у них підозри, російські фахівці з місця катастрофи не змогли, оскільки це суперечило міжнародним правилам розслідування авіапригод. Однак до Росії був доставлений багаж і особисті речі пасажирів лайнера, а також змиви і зіскрібки з деяких частин літака, на яких співробітники МНС, що брали участь у ліквідації наслідків краху, запідозрили сліди вибухівки.

Джерело повідомляє, що, досліджуючи привезені зразки, експерти встановили, що А321 був підірваний бомбою невеликої потужності, виготовленої на основі іноземної вибухівки, аналогічною пластиту.

Як вважають експерти, закладена вона була під одне з крісел в кінці салону по правому борту. Вибухом в корпусі повітряного судна, що знаходився в той момент в процесі набору висоти, пробило отвір діаметром близько метра, що призвело до так званої вибухової розгерметизації, яка викликала руйнування літака.

Як відомо, лайнер А321 авіакомпанії "Когалимавіа", що летів з єгипетського Шарм-ель-Шейха до Санкт-Петербурга, розбився вранці 31 жовтня.

На борту перебували 224 людини: 217 пасажирів (з них 24 - діти)  і 7 членів екіпажу, усі вони загинули.powered by lun.ua