Пукач стверджує, що вбивство Гонгадзе не було навмисним

Вівторок, 15 грудня 2015, 23:57

Пукач стверджує, що вбивство Гонгадзе не було навмисним та повинно розглядатися як вбивство з необережності і розповів нову версію подій.

Про це колишній генерал МВС заявив на засіданні апеляційного суду, пише ЛІГА.net.

У ході засідання суд допитував самого Пукача, який цього разу кардинально поміняв свої свідчення порівняно з тими, що він давав на судовому слідстві у справі про вбивство Георгія Гонгадзе.

На слідстві, за його словами, він обмовив себе, оскільки на нього здійснювався сильний тиск з боку спецслужб і політичних функціонерів.

За словами Пукача, Георгій Гонгадзе знаходився в оперативній розробці, оскільки нібито був тісно пов'язаний з кримінальними структурами Павла Лазаренка і спецслужби були обізнані про його участь у низці злочинів.

Наприклад, Пукач стверджує, що Гонгадзе мав здійснювати координацію двох злочинних груп, які готували викрадення футболіста Андрія Шевченка з метою отримання викупу, і що цьому злочину спецслужбам нібито вдалося запобігти (для довідки: Андрій Шевченко з 1999 по 2006 рік був гравцем італійського клубу "Мілан"). Крім того, у своїх свідченнях Пукач натякає на зв'язок Гонгадзе з однією з іноземних розвідок.

Пукач наполягає на тому, що в день, коли сталося вбивство, йому було поставлено завдання налякати Гонгадзе і змусити його співпрацювати зі спецслужбами, щоб з його допомогою розкрити чи то організоване злочинне угруповання, чи то шпигунську мережу (визначеності в цій частині свідчень Пукача немає) .

Це завдання, за словами Пукача, він отримав від міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка при особистій зустрічі. Пукач відмовляється відповідати на питання, як саме Кравченко формулював для нього завдання, посилаючись на наявність записів їхньої розмови (ці записи раніше не фігурували у розслідуванні, але Пукачу про їх існування нібито достовірно відомо).

Для виконання завдання Кравченко Гонгадзе був вивезений Пукачем і його підлеглими за місто, де журналіста нібито змусили погодитися на співпрацю. Пукач стверджує, що він не душив Гогнадзе, як встановило слідство, і що Гонгадзе помер від удару ногою, отриманого від Олександра Поповича, після чого, за словами Пукача, тіло було спалено, щоб приховати вбивство.

Пукач прямо стверджує, що тодішній глава президентської адміністрації Володимир Литвин був повністю в курсі того, що сталося і зустрічався з Пукачем і Кравченко на наступний день після вбивства.

Зміну свідчень Пукача прокоментувала Валентина Теличенко, яка представляє в суді інтереси Мирослави Гонгадзе. На думку Теличенко, картина злочину була повністю прояснена під час багаторічного слідства і судового розгляду і не залишає сумнівів у тому, що Пукач вбив Гонгадзе навмисно і власноруч.

Це було підтверджено і свідченнями самого Пукача під час суду, і свідченнями всіх співучасників злочину, і проведеними експертизами, які не залишили сумнівів у тому, що Гонгадзе помер саме від удушення. Підлеглі Пукача також стверджували під час слідства, що Георгій Гонгадзе ніколи раніше не був об'єктом оперативної розробки як фігурант кримінальних розслідувань, говорить Теличенко.

На питання, що саме, на її думку, могло викликати таку різку зміну в свідченнях Пукача, представник Мирослави Гонгадзе припустила, що це може бути спробою Пукача змінити стратегію захисту і домогтися зміни вироку з довічного ув'язнення на 15-річний термін.

З урахуванням недавно схваленого Верховною Радою "закону Надії Савченко", згідно з яким один день попереднього ув'язнення враховується як два дні позбавлення волі, зміна вироку дасть можливість Пукачу,який відсидів вже шість років у СІЗО, вийти на свободу майже відразу, якщо таке рішення апеляційного суду набуде чинності .

Нагадаємо, що справу про замовників убивства Георгія Гонгадзе виділено в окреме провадження і слідчі дії по ньому тривають. Наступне засідання Апеляційного суду Києва у справі Пукача розпочнеться 16 грудня, об 11:00 ранку.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування