ЄК: Тристоронні консультації з РФ в понеділок – "останній шанс"

Середа, 16 грудня 2015, 21:44

Консультації на технічному рівні між Україною, Росією та ЄС щодо застосування торгівельної частини Угоди про асоціацію не дозволили дійти згоди.

Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер на брифінгу перед початком міні-саміту Україна-ЄС, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

"Досягнуто значного прогресу, але не всі різночитання зняті", - повідомив європейський посадовець.

Юнкер наголосив, що час для консультацій в цьому форматі збігає.

"Сторони вже зустрічалися більше 20 разів – на політичному та технічному рівні. Міністерська зустріч 21 грудня стане останнім шансом, підкреслюю, останнім шансом для того, щоби знайти компроміс. Всі мають прийти на неї з бажанням знайти взаємоприйнятні рішення" - додав він.

Юнкер також нагадав, що економічна частина угоди про асоціацію почне застосовуватися 1 січня 2016 року. "І ця угода не може бути змінена – ані прямо, ані непрямо!" - підкреснив керівник Єврокомісії.

Він також попередив, що очікуване застосування економічних санкцій проти Києва Росією "суперечить принципам і мандату цих переговорів".

Раніше в ЄС заявляли, що тристоронні переговори будуть зупинені в разі запровадження РФ санкцій проти України.powered by lun.ua