Україна запустить антикорупційні органи до скасування віз – МЗС

Четвер, 17 грудня 2015, 15:15

Україна взяла на себе зобов’язання завершити запуск антикорупційних органів, необхідних для скасування віз.

Про це у статті "Єврозрада" відміняється: чому Україна скоро отримає безвізовий режим" написала заступник глави МЗС Олена Зеркаль.

Зокрема, вона зазначає, що Україна поки не завершила роботу, пов’язану з забезпеченням повноцінного функціонування Агентства з питань повернення активів і Національного антикорупційного бюро.

Однак, за словами заступника глави МЗС, цю роботу буде завершено.

"Ми свідомо та відповідально беремо на себе зобов’язання щодо подальших кроків із запуску цих інституцій", - зазначила Зеркаль.

За її словами, наступний рік стане "вирішальним у налагодженні функціонування НАБУ та Антикорупційної прокуратури, розбудові НАЗК та Агентства з розшуку та повернення активів, створення якого викликало шалену дискусію в парламенті та стало "каменем спотикання" на фінальній стадії підготовки звіту ЄК".

"Рекомендація щодо створення Агентства з розшуку та повернення активів дійсно пов’язана з тектонічними змінами у регулюванні питань арешту та конфіскації майна та має на меті не тільки створення інституції, а й забезпечення її належним інструментарієм", - наголосила вона.

Крім того, в МЗС кажуть, що правила добору до антикорупційної прокуратури можуть змінитися на вимогу ЄС

Як повідомляла "Європейська правда", очікувалося, що 15 грудня Єврокомісія оприлюднить фінальний звіт щодо безвізового діалогу, але в останній момент це оприлюднення було перенесене на пізніший час.

Президент Європейської ради Дональд Туск під час міні-саміту з президентом України Петром Порошенком заявив, що на шляху до безвізового режиму Україна досягла значного прогресу. Водночас, за його словами, лишилися невирішені питання, які проте можуть бути вирішені.

Європейська правдаpowered by lun.ua