ГПУ запідозрила Бланка у спробі вивести 500 млн із Дарницького заводу - ЗМІ

П'ятниця, 18 грудня 2015, 12:37

Генпрокуратура вивчає документи компаній першого заступника директора "Укрзалізниці" Максима Бланка у справі щодо заборгованості ДП "Дарницький вагоноремонтний завод" на 500 млн грн. перед "Прем’єр Лізинг".

Про це свідчить ухвала Печерського райсуду від 30 листопада, пишуть "Наші гроші".

Кримінальне провадження відкрите 9 вересня цього року головним слідчим управлінням Генпрокуратури.

Як зазначається, у 2012 році "Дарницький вагоноремонтний завод" уклав з фірмою "Прем’єр Лізинг" договір про передачу у лізинг держзаводу 2000 піввагонів.

Вартість договору склала 1,49 млрд грн.

За даними слідства, вартість піввагонів була завищена.

Крім того, на підставі додаткових угод між заводом і фірмою було протиправно змінено коефіцієнт коригування валютного курсу НБУ, чим "необґрунтовано завищувалась сума договору" та було "створено безпідставні боргові зобов’язання" ДП "Дарницький вагоноремонтний завод" перед ТОВ "Прем’єр-Лізинг".

Суму збитків слідство оцінює у 500 млн грн.

За даними слідства, "штучний" борг в сумі 500 млн грн. у вигляді облігацій планують викупити ТОВ "Компанія з управління активами Аструм управління активами", ТОВ "Аструм інвестиційний менеджмент", ТОВ "Аструм інвестиційні послуги", ТОВ "Аструм капітал".

За даними слідчих, кінцевим бенефіціарним власником компаній є перший заступник директор "Укрзалізниці" Максим Бланк.

За даними ЄДРЮО, до вказаних фірм причетне більше коло людей.

"Аструм інвестиційний менеджмент" записаний на кіпрську компанію "Аструм ІМ Лімітед" та інвестфонд "Унібудінвест", бенефіціарами значаться Вадим Гурковський і відомий донецький бізнесмен Леонід Юрушев. Максим Бланк раніше був керівником "Аструм інвестиційний менеджмент".

"Аструм інвестиційні послуги" і "Аструм капітал" також оформлено на "Аструм ІМ Лімітед" (Кіпр), бенефіціарами значаться Вадим Турковський, Леонід Юрушев і Максим Бланк.

КУА "Аструм управління активами" оформлена на віргінський офшор "Ферко Файненс Лімітед".

Нинішній директор "Дарницького вагоноремонтного заводу" Євген Кузнєцов і власник "Прем’єр Лізингу" Андрій Черніков раніше мали спільну фірму "Метротранс", яка виграла на тендери Укрзалізниці і метрополітену на близько 65 млн грн.

"Економічна правда"