ЗМІ: Німецький Siemens в обхід санкцій виготовляє турбіни для Крима

Неділя, 20 грудня 2015, 11:46

Німецька корпорація Siemens в обхід санкцій виробляє турбіни для Криму.

Про це пише ZN.UA.

Газотурбінні установки можуть стати базовими для вирішення питання виробництва електроенергії на Кримському півострові. Перевагою ГТУ є широкий діапазон палива для роботи - від природного газу до важких нафтопродуктів і сирої нафти.

"Для розвитку інфраструктури "Кримського федерального округу" застосовуються стандартні тендерні процедури, де переможець призначається заздалегідь - не в Криму, і не так званою кримською владою", - зазначає видання.

Так, влітку 2014 інжинірингова компанія "Технопромекспорт", що входить в структуру ДК "Ростех" була обрана головним підрядником для будівництва нових енергоблоків ТЕС в Сімферополі та Севастополі.

Згідно з планом закупівлі компанії "Технопромекспорт" на 2015 рік сума майже в 4,2 млрд рублів (близько $62 млн дол.) була передбачена на оплату поставок в Крим парогазових установок в комплекті з генераторами і допоміжним обладнанням. Кінцевими пунктами призначення устаткування є Сімферополь і Севастополь.

"Технопромекспорт" оголосив тендер на поставку турбін, генераторів та допоміжного обладнання для чотирьох ПГУ у серпні 2015 року, однак місцем призначення поставок у документах вказана не Крим, а Тамань, де ніби збираються будувати потужну ТЕС.

"Насправді нова ТЕС на Тамані - це віртуальний проміжний пункт матеріально-технічної комплектації додаткових генеруючих потужностей для Криму. Все це для того, щоб вивести з-під санкционного удару німецьких друзів Путіна і Мордашова", - зазначає ЗМІ.

"Судячи з усього, в Москві вважають, що режим санкцій можна обійти, адже виробник ГТУ - спільне підприємство "СТГТ" з приватним, а не державним співзасновником (Мордашов) з російського боку, зареєстроване і розташоване на території РФ, в Північно-Західному федеральному окрузі, новобудова ТЕС - також на території РФ, в Південному федеральному окрузі, у Тамані. Ну а в разі її переміщення з віртуального пункту в реальний куди-небудь на територію іншого, "Кримського федерального округу" наприклад, це вже буде компетенцією виключно замовника і підрядника ТЕС - знову ж російських компаній "Ростех" і "Технопромекспорт" (материнська і дочірня компанії)", - пише ZN.UA.

powered by lun.ua