Учасників АТО та родини загиблих бійців звільнили від податку на житло у Києві

Вівторок, 22 грудня 2015, 17:13

Київрада звільнила від сплати податку на житлове та нежитлове нерухоме майно учасників АТО та родини загиблих бійців.

За прийняття відповідного рішення проголосували 80 депутатів, передає Українська правда.Київ.

Як повідомляє прес-служба Київради, оподаткуванню не підлягає квартира/житловий будинок, що належить учаснику АТО та членам сімей загиблих учасників АТО на праві власності, але не більше одного об’єкту; квартира/житловий будинок, що належить члену сім’ї Героїв Небесної сотні на праві власності, але не більше одного об’єкту та квартира, що належить інваліду на праві власності, але не більше одного об’єкту.

Як відомо, у 2016 році українці платитимуть податок на нерухомість за 2015 рік.

Ставка податку за 1 кв. м загальної площі встановлюється у розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік.

Відсоткову ставку податку встановлює місцева влада. Вона має право зменшувати відсоткову ставку і збільшувати пільгу, але не більше ніж у п'ять разів щороку.

Не підлягають оподаткуванню квартири площею до 60 кв. м, будинки до 120 кв. м і різні типи об'єктів житлової нерухомості до 180 кв. м.

Окрім того, для квартир пільгової норми у 60 кв. м додатково додається 20 кв. м для фізосіб, які мають троє і більше дітей та проживають в одній квартирі, з розрахунку на третю та кожну наступну дитину віком до 18 років; на всю площу квартири, що належить інваліду на праві власності, але не більше одного об’єкту.

За інформацією фіскальної служби міста, у 2015 році до оподаткування задекларовано 24 477 об’єкта нерухомості, в т.ч. 9 827 об’єкта по фізособах та 14 650 об’єктів по юрособах.

Минулого року Київрада затвердила податок на нерухомість у розмірі 1% від мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр, що перевищує неоподатковувану площу.powered by lun.ua