У Греції легалізували одностатеві союзи

Середа, 23 грудня 2015, 04:38

Парламент Греції ухвалив закон про легалізацію одностатевих союзів, фактично прирівнявши їх до шлюбів.

Про це пише "Прототема", передає "Дождь".

Прийнятий парламентом закон розширює поняття цивільних союзів для одностатевих пар, надаючи їм право успадкування субсидій і пенсійних зобов'язань держави.

Законопроект підтримали дві третини законодавців (194), проти висловилися лише 55. "За" проголосували як правляча СІРІЗА, так і представники лівоцентристської ПАСОК.

У складі правоцентристської "Нової демократії" за легалізацію одностатевих союзів проголосували 29 з 75 депутатів. Керівництво партії відмовилося підтримати законопроект, зажадавши включити в нього заборону на усиновлення такими парами дітей.

Проти проголосували партнери СІРІЗА по правлячій коаліції "Незалежні греки" і ультраправа партія "Золота зоря".

Прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас привітав рішення парламенту про рівні права для всіх громадян "незалежно від статі, сексуальної орієнтації". Він зазначив, що "замість святкування нам слід було б принести вибачення сотням тисяч співгромадян, які були позбавлені цих прав всі ці роки".

Греція стала першою православною країною, яка узаконила одностатеві союзи. Православна церква, чий офіційний статус закріплений у конституції країни, активно виступала проти ухвалення закону.