Рада призначила дострокові вибори в Кривому Розі на 27 березня

Середа, 23 грудня 2015, 12:14
trust.ua

Верховна Рада достроково припинила повноваження Криворізького міського голови Юрія Вілкула і призначила позачергові вибори Криворізького міського голови на 27 березня 2016 року.

Відповідний законопроект №3613 за основу і в цілому підтримали 239 депутатів.

За наполяганням Руслана Князевича з законопроекту вилучено другу частину прикінцевих перехідних положень. "Я прошу не чіпати закон про вибори", - сказав він

Цим пунктом пропонувалося доповнити ч. 7 ст. 97 закону "Про місцеві вибори": "Скарга, що стосується порушення, яке мало місце в день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення підсумків голосування на дільниці, подана до територіальної виборчої комісії, розглядається… у дводенний строк з дня її подання" – словами "але не пізніше прийняття рішення відповідно про встановлення підсумків голосування та встановлення результатів виборів".

За домовленістю від вівторка, яку підтримали депутати, питання Кривого Рогу розглядають разом із законопроектом №3693 - питанням щодо місцевих депутатів. Сергій Власенко пояснив, що йдеться про можливість відкликання цих депутатів, обраних за партійними списками, за рішенням партії, якщо депутат порушив статут партії. "Безпартійних це не стосується", - додав він.

Під час голосування за перевибори на "вотчині" Вілкула в залі скандували "Кривий Ріг!".

Як відомо, найбільше перевиборів домагалася "Самопоміч". Також усунути Вілкула і призначити нові вибори в Кривому Розі другий день вимагають мітингарі під парламентом.