Кучма вимагає "кричати на весь світ" про порушення режиму тиші

Четвер, 24 грудня 2015, 13:23

Україна повинна оперативно донести до світової спільноти те, що бойовики порушили домовленість про припинення вогню на Донбасі.

Про це заявив представник України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кучма, передає "Інтерфакс-Україна".

Кучма нагадав, що 22 грудня в Мінську була досягнута домовленість з приводу повного режиму тиші у ніч на 23 грудня, але бойовики цю домовленість порушили.

"Ми маємо на весь світ кричати, що та сторона порушила ці домовленості. При тому, що ця домовленість була досягнута в присутності представників РФ. А значить, і Росія виступала в цьому плані гарантом", - заявив Кучма.

При цьому він висловив жаль, що офіційний Київ досі не відреагував на порушення режиму тиші.

"Та сторона порушила. Де реакція української сторони? У нас її немає, ми ж мовчимо. Чому? Я не розумію", - сказав Кучма.

Кучма повідомив, що наступна зустріч тристоронньої групи відбудеться 13 січня.

Крім того, на його думку, дію Мінських домовленостей продовжать глави держав "нормандського формату", можливо, у телефонному режимі.

"Я не думаю, що буде якийсь додатковий документ. Я думаю, що в ході телефонних переговорів (у "нормандському форматі" – ред.) ця проблема буде вирішена, щоб продовжити працювати в цьому форматі", - сказав Кучма.

Як відомо, 22 грудня у Мінську домовились про повне припинення вогню на Донбасі з 23 грудня.

Однак одразу після цього бойовики продовжили обстріли, а вдень 23 грудня зайняли населений пункт Комінтернове із "сірої зони".powered by lun.ua