РФ уже готова купувати електроенергію для Криму в України

Четвер, 24 грудня 2015, 14:21

РФ готова купувати електроенергію в України для поставок до Криму.

Про це сказав заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми завжди говоримо, що ми готові купувати електроенергію (в України - ред.)", - сказав Черезов в інтерв'ю телеканалу "Россия 24".

"Якихось від нас негативних рішень, що ми не хочемо у вас (Україну - ред.) брати електроенергію, - їх немає", - підкреслив заступник міністра.

По суті, мова йде про постачання як мінімум до введення другої черги енергомосту в Крим, який запланований на квітень-травень 2016 року, після чого сумарні потужності без урахування українських перетоків становитимуть 1 300 МВт. Поки запущена лише перша черга енергомосту.

Раніше президент РФ Володимир Путін підкреслював, що "не можна допустити, щоб, коли ми повністю подамо електроенергію ( до Криму - ред.) від чотирьох енерголанцюгів і повністю покриємо все, що постачалася Україною до Криму, у нас були тривалі контракти на постачання електроенергії з України".

Він зазначав, що "оскільки українські партнери відновили (поставки електроенергії), то, добре, візьмемо, - і, відповідно, відновимо постачання вугілля Україні".powered by lun.ua