Яценюк погрожує звільнити Роллінза, якщо той не дасть 1,8 мільярда до бюджету

П'ятниця, 25 грудня 2015, 14:09

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк допускає звільнення з посади голови "Укрнафти" Марка Роллінза у разі несплати до державного бюджету 1,8 млрд гривень дивідендів до кінця поточного року.

Про це він сказав у Верховній Раді, відповідаючи на питання народного депутата Сергія Лещенка.

"Щодо вашого питання про 1,8 мільярда гривень, які повинна компанія "Укрнафта" заплатити до державного бюджету в якості дивідендів. Нагадаю, що завдяки нашій спільній праці була підтримана саме пропозиція Кабінету міністрів щодо внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" і держава повернула контроль над компанією, - сказав Яценюк.

Він повідомив, що сме уряд України провів спостережну раду та загальні збори акціонерів.

"І британський громадянин Марк Роллінз був призначений загальними зборами акціонерів керівником компанії "Укрнафта", - заявив Прем’єр-міністр.

За його словами, відповідно до контракту, який підписаний з керівником компанії "Укрнафта", він зобов'язаний до кінця поточного року виплатити дивіденди у розмірі 1,8 мільярда гривень.

"До кінця поточного року залишилося декілька днів. Вчора я мав зустріч з Роллінзом і попередив його про те, що невиконання зобов'язання, яке він особисто підписав при призначенні на цю посаду, тягне за собою звільнення з посади і невиплату, штрафні санкції", - повідомив Яценюк.

"Я очікую, що компанія "Укрнафта" і керівник цієї компанії, як це було визначено контрактом, до кінця поточного року сплатить 1,8 мільярда гривень дивідендів", - підсумував він.

Нагадаємо, в серпні 2015 року "Укрнафта" підписала з ДФС угоду про реструктуризацію боргу під 36% річних.

У жовтні глава ДФС Роман Насіров повідомив про розірвання угодипро реструктуризацію боргу "Укрнафти".

22 жовтня керівництво та представники "Укрнафти" не прийшли на розширену колегію щодо вирішення проблем стосовно податкової заборгованості компанії.

Після цього ДФС описала майно, включаючи нерухомість, газопереробні заводи, свердловини і товарну продукцію компанії "Укрнафта" на суму 9,278 млрд гривень в рамках стягнення заборгованості за податковими зобов'язаннями.

Раніше також повідомлялося, що в третьому кварталі 2015 року ПАО "Укрнафта" не в повному обсязі виконала свої податкові зобов’язання, недоплативши до бюджету 23,4 млн гривень.

ПАТ "Укрнафта" - найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського - близько 42% акцій.

Економічна правда